אישה מתלבטת על סוגי הלבנת שיניים בשבילה

ארבעה סוגים של מוצרים להלבנת שיניים

הבהרה והלבנת שיניים הפכו לדאגה האסתטית מספר אחת עבור אנשים רבים. טיפולי הלבנת שיניים אצל רופא השיניים שלכם ומוצרים ללא מרשם הקיימים היום קלים לשימוש ויכולים להשפיע באופן ניכר על החיוך שלכם. למדו על ארבע האפשרויות הפופולריות ביותר להלבנת שיניים.

גורמים לשינוי צבע חיצוני של השיניים

כמה הרגלי אכילה, שתייה ואורח חיים יכולים להשפיע על גוון השיניים שלכם לאורך זמן. על פי האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים קוסמטית, אלה כוללים את הדברים הבאים:

  • עישון
  • יין אדום
  • קפה או תה
  • משקאות קלים כהים
  • רטבי עגבניות
  • פירות בצבע כהה כמו פטל, אוכמניות ופטל שחור

למרבה המזל, מוצרי הלבנת שיניים יכולים להסיר כתמי משטח, וטיפולי הלבנת שיניים אצל רופא השיניים שלכם יכולים להביא לתוצאה ניכרת תוך מעט מאוד זמן. למדו על ארבעת הסוגים השונים של הלבנת שיניים להלן.

1. משחת שיניים מלבינה ומי פה

אתם יכולים בקלות להחליף את משחת השיניים ואת מי הפה הרגילים שלכם במשחת שיניים ומי פה מלבינות. משחת שיניים מלבינה יכולה להכיל חומרים משפשפים עדינים כדי להסיר בעדינות כתמים על משטחי השיניים בזמן הצחצוח. על פי איגוד השיניים האמריקאי (ADA), מי פה מלבינים יכולים לכלול מי חמצן או מרכיבים מלבינים אחרים. ניתן אפילו להשיג מברשות שיניים מלבינות מיוחדות לליטוש שיניים ללא שפשוף באמצעות זיפים מעובים מיוחדים.

2. מסטיק ורצועות הלבנה

מסטיק מלבין ללא סוכר יכול לעזור לשיניים שלכם במספר דרכים. ראשית, לעיסת מסטיק לאחר הארוחות מגרה את ייצור הרוק בשטיפת חיידקים ומזון. שנית, מרכיבי ההלבנה של המסטיק יכולים לצפות את השיניים כדי למנוע הכתמה. מסטיק להלבנה שזמין לכם לאחר הארוחות עשוי לסייע בשמירה על התוצאות לאחר טיפול ההלבנה שלכם.

רצועות הלבנה הן רצועות פלסטיק קטנות עם ג'ל מי חמצן שאתם מורחים על השיניים. בהתאם להוראות היצרן, ניתן להשתמש ברצועות הלבנה עד 30 דקות ביום למשך עד שבועיים לקבלת תוצאת הלבנה ניכרת.

3. פלטות להלבנת שיניים

פלטות הלבנת שיניים כוללים פלטות דמוי מגן פה אחד או יותר עם תמיסת הלבנה על בסיס ג'ל. אתם יכולים לרכוש פלטות להלבנת שיניים בחנות, או שרופא השיניים שלכם יכול ליצור פלטות מותאמות אישית עבורכם לשימוש עם מוצר הלבנה שהופק באופן מקצועי. רופא השיניים שלכם ימדוד את השיניים שלכם על ידי הטבעה, וייצר פלטה המותאמת אישית עבור הפה שלכם. לפלטות ללא מרשם יש ריכוז נמוך יותר של מי חמצן ממה שזמין בהליך במרפאת השיניים. בדיוק כמו רצועות הלבנה, ייתכן שיהיה צורך להשתמש בפלטות הלבנת שיניים מספר ימים למשך שבוע עד שבועיים לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4. טיפול הלבנת שיניים במרפאת השיניים

טיפולי הלבנה במשרד אצל רופא השיניים שלכם יכולים להביא לתוצאות מצוינות. ראשית, רופא השיניים יניח ציפוי מגן על רקמת החניכיים והשפתיים שלכם כדי להגן עליהם מפני מרכיבי ההלבנה הקשים. לאחר מכן, רופא השיניים שלכם ימרח את ג'ל ההלבנה ויאיר עם מנורת אולטרה סגול על השיניים כדי להאיץ את פעולת ההלבנה. תהליך זה כולל בדרך כלל ריכוז גבוה יותר של מרכיבי הלבנה ממה שתמצאו במוצרים בחנות. בעוד טיפולים במרפאת השיניים עולים יותר ממוצרים ללא מרשם, התוצאות בדרך כלל טובות יותר ונמשכות זמן רב יותר.

שיקולים לפני בחירת טיפולי הלבנה

תוצאות הלבנת שיניים אינן קבועות ובדרך כלל דורשות פגישות השלמה וטיפול נוסף כדי לשמור על ההלבנה. ככל שאנו ממשיכים לאכול ולשתות מזון ומשקאות חומציים או בצבע כהה, השיניים שלנו עלולות לצבור כתמי שטח.

חשוב להקפיד על הרגלי היגיינת פה נכונים לפני כל טיפול הלבנת שיניים. לטפל בכל חור בשיניים או במחלת חניכיים. אחרת, אתם עלולים להיתקל בבעיות רגישות בשיניים או בדלקת חניכיים. שוחחו עם רופא השיניים שלכם לפני השימוש בכל טיפול הלבנת שיניים כדי להבטיח את הדרך הבטוחה ביותר להשיג חיוך לבן יותר עם התוצאות האפשריות הטובות ביותר.

שמירה על חיוך בריא היא בעלת חשיבות עליונה, ושמירה על היגיינת פה טובה תשאיר את החיוך שלכם בהיר יותר לאורך זמן. מוצרי הלבנה שנרכשו בחנות הם חסכוניים וקלים לשימוש. עם זאת, טיפול הלבנה אצל רופא השיניים שלכם יכול להביא לתוצאות לאורך זמן. רופא השיניים שלכם יכול לתת המלצות ולייעץ לכם לגבי טיפול ההלבנה הטוב ביותר עבורכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו