ילד שמח כי נגמרו כאבים אחרי עקירה

כאבים לאחר עקירת שן: 3 טיפים שיעזרו לילדים שלכם להמשיך לצחצח שיניים

ישנה סיבה להתייחסות של האמרה "כמו לעקור שיניים" למצב בעייתי. עם זאת, עם ההתקדמות הדנטלית של ימינו, עקירת שיניים היא הליך די סטנדרטי ופשוט. אך כשילדים מעורבים, הדברים יכולים להיות מסובכים יותר. קרוב לוודאי שהם עוברים עקירה מכיוון שאלו שיני חלב והשיניים הקבועות שלהם מתחילות לצאת מאחור. שלעיתים קרובות מוביל לכיס רגיש וכואב, קרוב לוודאי למשך כמה ימים לאחר הטיפול. לכן אם יש כאב לאחר עקירת שן, יש סיכוי גדול שהקטנים שלכם לא ירצו לצחצח פעמיים ביום כפי שהם צריכים. אל תדאגו הורים. הטיפים למטה יעזרו לכם להבטיח שזמן הצחצוח לא יהפוך לזמן של התפרצויות זעם.

עקבו אחר הוראות רופא השיניים שלכם

כמו כל דבר בחיים, חשוב לעקוב אחר ההוראות. כשזה מגיע לבריאות הפה, ובמיוחד בריאות הפה של ילדכם, זה אפילו יותר חשוב. ה (ADA) American Dental Association ממליץ לאחר עקירת שן:

 • הימנעו מכל דבר שעלול למנוע החלמה
 • הימנעו משתייה באמצעות קשית למשך 24 שעות.
 • עקבו אחר התזונה שרופא השיניים שלכם ממליץ

בדרך כלל, יש להימנע מדברים חמים או קרים בימים הראשונים. שטיפה בעדינות, באופן אידאלי עם מי מלח פושרים, יכולה לסייע בתהליך ההחלמה. צחצחו שיניים ונקו עם חוט דנטלי כרגיל, אך לא ליד אזור העקירה.

השתמשו בחיזוק חיובי

מה שתאמרו לילדים ובאיזו דרך תאמרו את זה יכול להשפיע משמעותית על הגישה שלהם לצחצוח השיניים לאחר העקירה.

 • אומץ:

  גרמו להם להתרגש ולהתגאות באומץ שהפגינו אצל רופא השיניים, על השיניים הקבועות שיוצאות, וכיצד עליהם לטפל בשן החדשה.

 • לאט וביציבות:

  צחצוח שיניים אינו ספרינט. זהו מרתון. אז קצת פה, קצת שם, והפסקות בין לבין הם בסדר. רק זכרו לצחצח סביב מקום העקירה.

 • פרס:

  פיצוי הילד עם פרס קטן (כמו להשאר ער קצת יותר) אינו מזיק. אמרו להם כמה אתם גאים בהם כשעשו משהו כל כך קשה.

אל תוותרו

התמדה היא הכל עם ילדים. המטרה שלכם היא לוודא שהשקע נשאר בריא ולהמנע מכל זיהום. קל יותר להגיד מאשר לעשות - עוד סיבה ללחוץ עוד על צחצוח שיניים. אם צחצוח שיניים אינו הולך כפי שציפיתם, זכרו ששטיפה במי מלח יכולה להיות אלטרנטיבה יעילה. אם הכאב נמשך, דברו עם רופא השיניים שלכם לגביי תרופות נגד כאבים.

תראו, לגרום לילדכם לעשות מה שאומרים להם זה אף פעם לא קל. וכאשר מעורב כאב מעקירת שן, זה יכול להיות אפילו יותר מאתגר. אמצו את הטיפים האלו וסמכו על צוות הרפואי שלכם לעוד הכוונות. יש להם את הכוונה הטובה ביותר לדאוג לבריאות הפה של ילדכם. ורוב הסיכויים הם שרופא השיניים שלכם הוא הורה בעצמו ויוכל לתת לכם עצה מנסיון אישי.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו