אישה שותה קפה וחושבת איך לבצע הסרת כתמים בשיניים

מה לעשות עם כתמים שחורים על השיניים

חיוך לבן כפנינה הינו סימן להיגיינת פה טובה, אך אתם עלולים לשים לב לכתמים שחורים למרות כל המאמצים שלכם. למרות שהרגלי ניקוי לקויים עלולים להוביל לכתמים, ייתכן שאין להאשים את שגרת טיפול הפה שלכם. אפילו מישהו שמצחצח ומשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע יכול לראות כתמים שחורים, בהתאם לסגנון החיים שלו והתזונה. הבנת הגורמים והסיבות לכתמים שחורים יכולה לסייע לכם לעצור אותם בתחילת דרכם ולהחזיר לכם את החיוך הלבן והבוהק.

הגורמים לכתמים שחורים

אם אתם סובלים מכתמים שחורים על השיניים, תצטרכו לבדוק את הגורמים האפשריים לפני שתחליטו כיצד להיפטר מהם. שימוש בטבק, שתיית קפה או תה וצריכת אלכוהול יכולים להוביל לכתמים שחורים על השיניים. הגיינת שיניים לקויה והצטברות אבנית גם כן עלולות לגרום לכתמים שחורים על השיניים. מרפאת Cleveland Clinic מציינת שתרופות מסויימות או מחלות יכולות להשפיע על צבע השיניים שלכם, וכי השיניים עשויות לקבל מראה כהה יותר עם הגיל.

אם ההרגלים שלכם יכולים להיות אלו שתורמים לכתמים השחורים (כגון שימוש בטבק) , ככל הנראה תוכלו לטפל בבעיה בעצמכם. אם השיניים שלכם שינו את צבען עקב זיהום, תרופה או עקב גילכם, תצטרכו להתייעץ עם רופא השיניים שלכם לגביי אפשרויות הטיפול. זה תמיד רעיון טוב לפגוש את רופא השיניים שלכם אם אתם מודאגים ממראה השיניים שלכם.

זהו את הבעיה

שינוי התנהגותכם יכול למנוע כתמים שחורים על השיניים הקשורים לתזונה או בחירת אורח חיים. אם אתם מעשנים או לועסיק טבק, נסו להיגמל וראו כיצד השינוי משפיע על השיניים שלכם. אם אתם שותים קפה מידי יום, נסו להשתמש בקשית כדי לעקוף את השיניים או שטפו את הפה במים אחרי כל כוס.

הגיינת פה לקוייה יכולה גם כן להיות חלק משיניים שחורות , לכן בדקו את שגרת הניקוי שלכם. דאגו לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום, השתמשו בחוט דנטלי פעם ביום ופגשו את רופא השיניים שלכם לביקורות קבועות. רופא השיניים שלכם יוכל לזהות אזורים בעיתיים ויסייע לכם לשמור על שיניכם נקיות ובהירות.

השיבו את החיוך שלכם

לאחר שווידאתם את מקור הגורמים לכתמים השחורים שלכם, תוכלו לעבוד לקראת ניקוי השיניים והשבת החיוך שלכם. החדשות הטובות הן שאם הכתמים נמצאים על משטח השיניים, קרוב לוודאי שניתן לנקות אותם. החלו בקביעת פגישה עם רופא השיניים שלכם לניקוי מקצועי. השיננית שלכם יכולה להשתמש במכשיר על קולי וכלים לניקוי השיניים בשביל לגרד את הכתמים השחורים והאבנית מהשיניים.

תוכלו לשקול להשתמש גם במשחת שיניים להלבנה עם מרכיבים כמו hydrogen peroxide להבהרת החיוך שלכם. רק זיכרו שהמשך ההתנהגות שגרמה לכתמים השחורים שלכם, יביא ככל הנראה לכתמים עתידיים, לכן תמיד בדקו קודם את מקור הבעיה.

כתמים שחורים יכולים לגרום לכם להיות מודעים לגביי השיניים שלכם, אך שינוי צבע אינו חייב להמשך לעד. השארת ההרגלים הרעים שלכם מאחור, יישום שגרת היגיינת פה חזקה והקשבה לרופא השיניים שלכם יסייעו לכם להיפטר ולמנוע כתמים ויבהירו את החיוך שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו