ריח רע מהפה טיפול טבעי הצליח לזוג

מה לעשות עם ריח רע כרוני מהפה?

אם יש לכם ריח רע כרוני מהפה, אז אתם יודעים כמה מביכה בעיה זו יכולה להיות. במקום להסוות ריח באופן זמני בעזרת סוכריות לרענון הנשימה, מסטיק ומוצרים מרעננים אחרים, רדו לשורש הבעיה הלא נעימה הזו וחסלו אותה אחת ולתמיד. התחילו בקבלת אבחנה מדויקת מרופא/ת השיניים שלכם. ברגע שתדעו מה הסיבה הספציפית לריח הרע מהפה שלכם, תוכלו לטפל בה תוך שאתם מקפידים על הרגלי היגיינת הפה המצוינים שלכם.

מה גורם להליטוזיס (בשמת פה) שלכם?

ריח רע מהפה, הידוע גם בשם הליטוזיס, מאופיין בריח פה לא נעים. זה יכול להפוך דברים פשוטים כמו שיחה קרובה עם מישהו למקור של מבוכה וחרדה. צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי יכולים לעזור על ידי הסרת חיידקים וחומרים אחרים מהפה שעלולים ליצור ריח רע. מה אם אתם עדיין חווים תסמינים אפילו עם היגיינת פה טובה?

קביעת הגורם לריח רע מהפה יכולה להיות מסובכת ללא עזרת רופא/ה מטפל/ת, מפני שישנן אפשרויות רבות שעלולות להיות הגורם לזה. גורמים פשוטים כמו אופי הרגלי האכילה שלכם או היגיינת שיניים לקויה יכולים להוביל להליטוזיס. בעיות אחרות בבריאות הפה כגון פה יבש ומחלות חניכיים עשויות להיות אשמות. ריח רע כרוני מהפה יכול להעיד גם על בעיה בריאותית חמורה כגון זיהום בדרכי הנשימה או בעיות בכבד או בכליות. כדי לברר מה גורם לבעיה, קבעו תור לרופא/ת השיניים שלכם. לאחר בדיקת הפה ודיון על ההרגלים וההיסטוריה הרפואית שלכם, הם יוכלו לתת לכם אבחון ולהפנות אתכם לרופא/ת המשפחה או לגורם רפואי אחר במידת הצורך.

איך לעצור ריח רע כרוני מהפה

רופא השיניים או רופא המשפחה שלכם יכולים לדבר איתכם על דרכים לטיפול בכל בעיה בריאותית שגורמת להליטוזיס. צעד נוסף שתוכלו לנקוט בו הוא לוודא שאתם מקפידים על הרגלי היגיינת הפה טובים. צחצוח שיניים פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי יומי יעזור לשלוט בחיידקים בפה, ובכך לשלוט בריח. צחצחו במשך שתי דקות בכל פעם, צחצחו את כל משטחי השיניים ואת הלשון שלכם. לתחושת הפה הרעננה הזו, נסו משחת שיניים המיועדת להילחם בריח רע מהפה. השתמשו בחוט דנטלי כדי לשמור על הרווחים בין השיניים שלכם נקיים. אתם יכולים גם להשתמש במברשת אינטרדנטלית כדי לנקות מקומות שקשה להגיע אליהם. ביקורים קבועים במרפאת שיניים הם חלק נוסף של היגיינת פה טובה. גשו לרופא/ת השיניים שלכם פעמיים בשנה לביקורת, לניקוי מקצועי עם השיננית ולשוחח על בעיות בריאות הפה שאולי יש לכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו