מים מנרליים ופלואוריד

 מים מנרליים ופלואוריד

האם אני מקבל די פלואוריד אם אני שותה מים מנרליים?
אם מים מנרליים הם המקור העיקרי של מי השתייה שלכם, ייתכן שאינכם מקבלים די פלואוריד. באזורים רבים מוסיפים פלואוריד למערכת המים הציבורית, כדי להפחית התפתחות עששת, לעומת זאת רוב המים המינרליים המצויים בשוק אינם מכילים רמות פלואוריד אופטימליות (0.7-1.2 מ"ג לליטר).

ישנם כמה גורמים הקובעים אם כמות הפלואוריד שאתם מקבלים מספקת, לרבות:

  • סוגי המים המנרליים השונים שאתם שותים עשויים להכיל רמות שונות של פלואוריד. אם תכולת הפלואוריד אינה מצוינת על התווית, התקשרו לחברה לברר.
  • כמות המים המינרליים שאתם שותים במשך היום.
  • אם אתם משתמשים במים מנרליים לשתייה, לבישול, או לדילול מרקים, מיצים ומשקאות אחרים.
  • אם אתם שותים גם מים מופלרים בבית הספר, בעבודה או במקומות אחרים.

או אם אתם שותים בעיקר מים מנרליים, עליכם להתייעץ עם רופא השיניים שלכם האם אתם זקוקים לטיפולי פלואוריד משלימים – במיוחד אם יש לכם ילדים. רופא השיניים עשוי להמליץ על טיפות או טבליות של פלואוריד אם לדעתו ילדכם אינו מקבל רמות מספיקות של פלואוריד.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

כיצד להשתמש בפלואוריד

קיימים מקורות שונים לפלואוריד. פלואוריד יכול להשפיע בחשיפה חיצונית וגם מתוך הגוף. כדי שהפלואוריד יפעל בצורה הטובה ביותר, מומלץ להשיגו משני המקורות גם יחד. בבית, אתם ובני משפחתכם צריכים לצחצח שיניים עם משחת שיניים המכילה פלואוריד לפחות פעמיים ביום במשך שתי דקות, בעיקר לאחר ארוחת הבוקר ולפני השינה.

אחת הדרכים למנוע היווצרות חורים בשיניים היא שימוש במשחת שיניים עם פלואוריד

נסו את אחת ממשחות השיניים שלנו כדי לשמור על שיניים ללא חורים.