שאלות ותשובות בנושא מעבדת קולגייט-פלמוליב והתוצאות הרפואיות של השפעת משחת שיניים ומי פה על נגיף הקורונה

מחקרים שנערכו לאחרונה על ידי קולגייט-פלמוליב מראים כי מוצרי טיפוח הפה שלנו עשויים למלא תפקיד בהפחתה זמנית של כמות נגיף הקורונה בפה. בבדיקות מעבדה נמצא כי סוגים ספציפיים של משחת שיניים, מי פה ותרסיס לפה ניטרלו את SARS-CoV-2 - הנגיף הגורם לקורונה - ביותר מ-99%. בדיקה רפואית טרום-תהליכית שנערכה למטופלים שנמצאו חיוביים לקורונה הראתה, כי מי פה מסויימים המכילים ציטילפירידיניום כלוריד (CPC) בתוספת אבץ, מי חמצן או כלורהקסידין - הפחיתו משמעותית את כמות הנגיף בפה עד 30 ו-60 דקות לאחר השטיפה. המשיכו לקרוא כדי לקבל תשובות לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר. שימו לב שלא כל המוצרים זמינים בכל השווקים. בדקו אצל המשווק הקרוב אליכם אם מוצר מסויים זמין עבורכם.

שאלות כלליות:

 

1. אילו משחות שיניים ומי פה נטרלו בבדיקת מעבדה את נגיף הקורונה ב-99% ויותר?

o משחות השיניים כוללות: Colgate Total ומוצרי Meridol נבחרים.

o מי פה ותרסיסי פה כוללים: אלו המכילים 0.075% CPC, כולל מרבית הגרסאות של תרסיס ומי פה Colgate Total וכן Mouthwash, Colgate Plax, תרסיס Vedshakti, ומי פה Colgate Zero; מי פה של Meridol, שאינם מכילים CPC, ניטרלו גם הם ב-99%.

2. אילו סוגים של מי פה הפחיתו משמעותית את כמות הנגיף בפה למשך עד 60 דקות במחקר הרפואי?

Peroxyl, PerioGard, ו-Colgate Total (נמכרים מחוץ לארה"ב) הנמכרים כ-Colgate Zero בצפון אמריקה.

3. האם ירידה ברמות הנגיף בפה תגן עלי מפני הידבקות בקורונה או הדבקת אחרים?

אם נגיף הקורונה התגלה בפה שלכם, כבר נדבקתם בנגיף. כרגע אין הוכחות חד משמעיות לכך שהפחתת רמות הנגיף בפה תמנע את ההידבקות בנגיף או את העברתו לאחרים. עם זאת, הורדת כמות הנגיף ברוק - העלול להיות מועבר באמצעות שיחה, שירה או שיעול - עשויה לסייע בהפחתת הסיכון להדבקה.

4. האם רמות נגיפים מופחתות בפה יהפכו את תסמיני הקורונה לחמורים פחות או יעזרו לי להחלים מהר יותר?

אין עדויות רפואיות המוכיחות כי הפחתת רמות הנגיף בפה תהפוך את תסמיני הקורונה שלכם לחמורים פחות או תעזור לכם להחלים מהר יותר. גורמים רבים תורמים למשכה ולחומרתה של הקורונה, כולל חוסנה של המערכת החיסונית שלכם.

5. מה זאת אומרת "ניטרול הנגיף"?

לנטרל את הנגיף פירושו שהנגיף קיים אך אינו מדבק יותר ואינו יכול להתרבות עוד.

6. כיצד מסייעים מוצרים לטיפול בפה לנטרל את הנגיף?

הנתונים הנוכחיים מצביעים על כך שמוצרי טיפוח הפה הללו פוגעים במעטפת הנגיף וממיסים אותה. אובדן מעטפת הגנה חיצונית זו מונע מהנגיף להתחבר לתאים ולהדביק אותם.

7. האם עלי לצחצח שיניים או לשטוף פה לפני יציאה או מפגש עם אנשים?

טיפול פה צריך להיות חלק משגרת ההיגיינה האישית היומית שלכם, ועליכם להמשיך לעטות מסכות, להקפיד על ריחוק חברתי ולשטוף ידיים כדי למנוע העברת נגיפים. נכון לעכשיו, אין שום הוכחה חד משמעית לכך שצחצוח שיניים או שטיפת פה מגינים מפני הידבקות בקורונה או העברתה. עם זאת, הורדת כמות הנגיף ברוק שלכם, אשר עלול להיות מועבר באמצעות שיחה, שירה או שיעול, עשויה להפחית את הסיכון להדבקה. אנו תכננו מחקרים נוספים כדי לקבוע כיצד צחצוח שיניים ושטיפת פה משפיעים על כמות הנגיף בפה. בכל מקרה, צחצוח שיניים ושטיפת פה באופן קבוע בעזרת מוצרים בטוחים ויעילים, הם המפתח לשמירה על בריאות הפה.

8. כיצד מייצגות תוצאות בדיקות המעבדה את המתרחש בפיו של האדם?

בדיקות מעבדה הן מודל פשוט המשמש לקביעה בתנאים מבוקרים מאוד האם נוסחאות מיקרוביאליות של קולגייט יכולות לנטרל את נגיף הקורונה. שיטות המעבדה מקובלות ומוכרות באופן בין-לאומי לצורך הערכת ניטרול הנגיף עבור משחות שיניים וכן מי פה. קולגייט-פלמוליב עורכת מחקרים רפואיים נוספים כדי לקבוע אם תוצאות דומות מתרחשות בפה, כדי לעזור לנטרל ולהוריד את רמות הנגיף.

9. עד כמה יעילים המוצרים הנבדקים של קולגייט-פלמוליב נגד נגיף הקורונה בהשוואה למוצרי Listerine, Crest ומתחרים אחרים?

לא בדקנו את יעילותם של מוצרים מתחרים.

10. אם צחצחתי שיניים או שטפתי במי פה, האם עלי לעטות מסכה בנוסף?

כן. ארגון הבריאות העולמי (WHO) והמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) בארצות הברית ממליצים לכולם לעטות מסכות פנים כדי להפחית את ההדבקה בנגיף הקורונה. המשיכו לעקוב אחר ההנחיות המסייעות במניעת ההדבקה והתפשטות הקורונה, כגון עטיית מסכה, ריחוק חברתי ושטיפת ידיים.

11. האם לצחצוח שיניים או שטיפה במי פה יש השפעה כלשהי על הנוגדנים שלי?

לא, צחצוח שיניים או שטיפה במי פה לא ישפיעו על הנוגדנים שלכם.

 

שאלות על משחת שיניים:

 

12. האם כל משחת שיניים מנטרלת את הנגיף הגורם לקורונה?

לא בדקנו משחות שיניים אחרות מלבד Colgate Total ומוצרי Meridol נבחרים כדי לקבוע אם הם מנטרלים את נגיף הקורונה.

13. האם צחצוח שיניים משפיע על כמות הנגיף הגורם לקורונה בפה שלי?

תוצאות המעבדה שלנו לגבי נגיף הקורונה אכן מעודדות, אך איננו יכולים לומר האם תופעות אלו יתרחשו גם בפה מבלי לערוך מחקר רפואי. התוכנית הרפואית שלנו בודקת כעת נבדקים בעלי תוצאות חיוביות לקורונה כדי להבין האם צחצוח במשחת שיניים Colgate Total יפחית באופן זמני את כמות הנגיף בפה.

14. כמה זמן נמשכת השפעת משחת השיניים של Colgate Total על רמות הנגיף הגורם לקורונה?

אנו עוסקים במחקר נוסף כדי לקבוע האם ניטרול הנגיף בבדיקות מעבדה יתרחש גם בפה. התוצאות הרפואיות שלנו יעזרו לנו להבין באיזה שיעור מופחת הנגיף ולכמה זמן.

מי פה/תרסיס פה:

 

15. מהם המוצרים המכילים ציטילפירידיניום כלוריד (CPC) בריכוז של 0.075%?

אלו המכילים 0.075% CPC, כולל מרבית הגרסאות של תרסיס ומי פה Colgate Total וכן Mouthwash, Colgate Plax, תרסיס Vedshakti, ומי פה Colgate Zero;

16. האם כל מי פה או תרסיס פה מפחיתים באופן זמני את כמות הנגיפים בפה?

במחקר הרפואי שלנו בדקנו רק את Colgate Peroxyl, Colgate PerioGard, ו- Colgate Total (מחוץ לארה"ב) הנמכרים כ-Colgate Zero בצפון אמריקה, ואנו שמחים לדווח על יעילותם בהפחתה זמנית של כמות הנגיף בפה. לא בדקנו מוצרים אחרים.

17. האם כלורהקסידין (CHX) בריכוז של 0.12% ו-0.2% פועל היטב כמו מי חמצן?

מחקר המעבדה לא נועד להשוות את היעילות בין המוצרים. הוא נועד לבדיקת יכולתם של מוצרים לנטרל את נגיף הקורונה.

18. עד כמה שטיפה במי פה או שימוש בתרסיס לפה יכולים להפחית את כמות הנגיפים בפה?

בדיקות מעבדה הראו שבמשך זמן מגע של 30 או 60 שניות, מי הפה של קולגייט המכילים ציטילפירידיניום כלוריד מנטרלים ב-99.9% את הנגיף הגורם לקורונה. ערכנו מחקר רפואי ראשוני כדי לקבוע אם אפקט הנטרול הזה מתורגם להפחתה זמנית של הנגיף בפה ואישרנו שזה אכן קורה. תוצאות ממחקר רפואי שנערך ב- Colgate Total (מחוץ לארה"ב) הנמכר כ-Colgate Zero בצפון אמריקה, Colgate PerioGard, ומי הפה Colgate Peroxyl - מראות כי שטיפה לפי ההוראות מספקת השפעה מיידית ומפחיתה משמעותית את רמות הנגיף בפה. רמות הנגיף המופחתות הללו נשמרות עד 30 ו-60 דקות לאחר השטיפה, אם כי הרמות הנמוכות ביותר נרשמו מיד לאחר השטיפה.

19. האם שטיפה במי פה מגינה עלי מפני קורונה?

בעוד שמחקר רפואי מציג ירידה משמעותית ברמות הנגיף בפה באמצעות שטיפות במי פה מסויימים - הנשמרת עד 30 ו-60 דקות לאחר השטיפה - אין עדויות חד משמעיות כרגע לכך ששטיפה במי פה או שימוש בתרסיס לפה מגינים מפני הידבקות או העברה של קורונה. לעומת זאת, שטיפת הפה באופן קבוע ממלאת תפקיד חשוב בשמירה על בריאות הפה. אנשי מקצוע בתחום השיניים ממליצים להשתמש במי פה כחלק מהשגרה היומית לטיפול בפה.

20. האם עלי להשתמש במי פה רק בבית, או שעלי לשטוף גם לפני הגעה לרופא השיניים, להפחתת כמות הנגיף הגורם לקורונה?

במחקר שלנו נמצא כי הירידה הגדולה ביותר ברמות הנגיף התרחשה בדרך כלל מיד לאחר השטיפה, והרמות נשארות נמוכות משמעותית עד 60 דקות. אנו ממליצים לכם לשטוף את הפה בבית לפי ההוראות כחלק מהשגרה היומית שלכם לבריאות הפה. לפי מסקנות המחקר הרפואי שלנו, אנו ממליצים גם על שטיפה מיד לפני טיפולי שיניים.

21. מתי על המטופלים לשטוף פה לפני טיפול שיניים?

על סמך תוצאות המחקר, ניתן לשקול להמליץ למטופלים לשטוף שיניים מייד לפני שמתחילים בטיפול. תוצאות המחקר הרפואי הוכיחו את הירידה הגדולה ביותר ברמות הנגיף מיד לאחר השטיפה. הרמות נותרות מופחתות משמעותית עד 60 דקות לאחר השטיפה. ניתן גם לשקול להמליץ ​​למטופלים לשטוף את הפה פחות משעה לפני הגעתם למרפאה, כדי להגן על הצוות עמו הם עשויים לבוא במגע לפני הטיפול.