בחור שמח אחרי גשר בשיניים

מה התהליך של הרכבת גשר בשיניים?

שיניים אינן שונות משאר הגוף, ככל שאתם מתבגרים, לשיניים יש נטיה למצבים בריאותיים רבים שיכולים לגרום לדהיית הנצנוץ של הפה הבריא. אלו שאין להם את המראה הרצוי - בעקבות אובדן שן או ריקבון מתקדם - יכולים לשקול גשר דנטלי, פשוט פריט אחד שיכול לסייע בהשבת החיוך הטבעי. להלן פירוט הליך הגשר הדנטלי.

גשר דנטלי הינו התקן תותב המשמש ככיסוי לכל אזור בפה כאשר חסרה בו שן אחת או יותר. הוא מלווה בכתר בכל קצה הגשר. הכתר המכונה גם כיפה, מחבר את השיניים בשני צידי החלל שצריך להתמלא. שן תותבת (או סט שיניים במקרה של פער רחב יותר) מתחברת לשני הכתרים וממלאת את המקום הזה בו חסרות השיניים הטבעיות של המטופל.

קבעו את הצורך שלכם

ייתכן שיהיה צורך בגשר כתוצאה מאובדן שן, באם זה קורה בעקבות מחלת חניכיים או טראומה פיזית בפה מספורט או תאונה דומה. אם שיניים חסרות אינן מוחלפות, השיניים האחרות יכולות לזוז לתוך החללים האלו, ולשבש את המנשך. חוסך איזון של השיניים יכול לגרום גם למחלת חניכיים או למפרק זמני (TMJ).

בחרו בסוג הנכון

ישנם שלושה סוגים עיקריים של גשרים: מסורתי, תמוכות ומרילנד. לגשר מסורתי ישנו כתר המחובר לכל צד של השן המלאכותית. גשר תמוכות הינו שן מלאכותית המחוברת לכתר אחד, וגשר מרילנד הוא שן מלאכותית שמחוברת לשיניים הקיימות משני הצדדים.

ביטול רגישות ועיצוב מחדש

הליך הגשר הדנטלי הינו תהליך רב שלבי שבו דרושים מספר ביקורים אצל רופא השיניים. כשאתם בכסא המטופל, רופא השיניים שלכם יזריק לכם זריקת הרדמה מקומית לרקמת החניכיים סמוך לשן שליד הגשר. לאחר מכן רופא השיניים יעצב מחדש את השן שתאכלס את הכתרים, על ידי שיוף חלקים מהשן או מילוים. הכתרים צריכים להתאים באופן בטוח על מנת להחזיק את הגשר במקום.

התאמת תחליף

כאשר השיניים עוצבו מחדש בצורה מספקת, רופא השיניים שלכם יכין הטבעה של השן החסרה והשיניים הסובבות. ההטבעה תשלח למעבדה להתאמת גשר שיתאים לפה שלכם באופן מדוייק. עד להכנת הגשר וחזרה למרפאת רופא השיניים, אתם תקבלו גשר זמני המאובטח על ידי דבק למילוי החלק הריק. הגשר הקבוע שלכם יגיע למרפאת רופא השיניים בתוך מספר שבועות, ובזמן זה תוכלו להגיע למרפאה לביקור נוסף להתקנת הגשר הקבוע. חלק מההרכבה כוללת ווידוי שהגשר אינו מפריע למנשך שלכם.

שימור הגשר

חיי גשר דנטלי יכולים להיות למעלה מ-10 שנים עם טיפול ביתי נאות, על פי 1-800-DENTIST. אחת הסיבות לכשלון מוקדם יותר של הגשר היא היווצרות חורים בשן המכותרת. לכן, שגרת פה נאותה צריכה לכלול צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי וביקורות שיניים באופן קבוע בכדי להבטיח שאפילו שיניים "מגושרות" נמצאות בבריאות מצויינת.

אם אתם חושבים שאתם זקוקים להליך גשר דנטלי, או אם יש לכן דאגות אחרות לגביי בריאות הפה, קבעו תור להתייעצות עם רופא השיניים שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו