זוג מקפיד על היגיינת פה

עשרה טיפים להיגיינת שיניים בשביל ניקוי יסודי יותר

חושבים שאתם במצב טוב עם שגרת היגיינת הפה היומית שלכם? עלו מדרגה עם כמה התאמות של טכניקות פשוטות. עשרת הטיפים האלה יעזרו לכם לחדד את הרגלי בריאות השיניים שלכם - ולשמור על החיוך שלכם מבריק ובריא.

1. השתמשו בטכניקת צחצוח נכונה

ישנה דרך שגויה ודרך נכונה לצחצח שיניים. לצחצוח יסודי יותר:

  • השתמשו במברשת שיניים עם סיבים רכים
  • התחילו בקו החניכיים שלכם, צחצחו בזווית של 45 מעלות
  • צחצחו את החלק החיצוני של השיניים, החלק הפנימי ואת כל הטוחנות
  • הקפידו על כל פינה וחלק סביב השיניים
  • צחצחו בעדינות את החניכיים והלשון

2. צחצחו מספיק זמן

צחצחו לפחות שתי דקות בכל צחצוח. השתמשו בשעון חול או בשיר האהוב עליכם כדי לעזור לכם ולילדיכם לעקוב אחר הזמן.

3. בחרו במברשת שיניים מתאימה

ידנית או חשמלית, סוג הסיבים, סוג הידית, גודל הראש וכמובן צבע! כשזה מגיע לבחירת מברשת שיניים, יש הרבה אפשרויות. בחרו מברשת עם סיבים רכים וראש קטן עד בינוני כפי שמומלץ. לאחר מכן, השאר תלוי בכם.

4. חפשו את חותמת האיגוד לרפואת השיניים האמריקאי ה-ADA

ודאו כי משחת השיניים שלכם בטוחה ויעילה על ידי בחירת משחת שיניים עם אישור משרד הבריאות ופלואוריד - זה יעזור לכם להילחם בפלאק וימנע עששת.

5. השתמשו בחוט דנטלי באופן נכון

כמו בצחצוח, יש דרך שגויה ונכונה להשתמש בחוט דנטלי. זכרו:

  • הוציאו כ-45 ס"מ של חוט דנטלי
  • סובבו את רובו סביב האצבעות האמצעיות, והשאירו 2.5 עד 3 ס"מ משני הצדדים
  • ודאו שהחוט הדוק בין האגודלים והאצבע המורה, ואז החליקו אותו בעדינות בין השיניים, תוך שימוש בחלקים נקיים במעבר משן לשן
  • השתמשו בחוט דנטלי בעדינות מתחת לקו החניכיים

6. השתמשו במי פה

מי פה מרענננים את הנשימה, מפחיתים פלאק ודלקות חניכיים, מלבינים שיניים ומרגיעים פה יבש. ועם יתרונות האנטי-מיקרוביאליים והפלואוריד הנוסף שלהם, אתם תתפלאו מדוע לא הוספת אותם לשגרה שלכם קודם!

7. נקו את מברשת השיניים שלכם

כדי לשמור על מברשת השיניים שלכם נקייה, פשוט שטפו אותה והניחו לה להתייבש באוויר לאחר הצחצוח. הימנעו מלכסות אותה או לחלוק אותה עם מישהו אחר, מכיוון שזה מטפח ומפיץ חיידקים.

8. החליפו את מברשת השיניים שלכם

החליפו את מברשת השיניים שלכם כל 3 עד 4 חודשים ולאחר החלמה ממחלה. לרוב מברשות השיניים הידניות והחשמליות יש תזכורת מכוון צבע על הסיבים. אם אתם הורים או מטפלים, זכרו שככל שתחליפו את מברשת השיניים של ילדיכם לעתים קרובות יותר, כך הם יהיו נרגשים לצחצח שינים.

9. השתמשו במגרד לשון

מגרד לשון שוטף את חיידקי הפה המיותרים. הוסיפו את הפעולה הזו לשגרת טיפוח הפה היומית שלכם כדי לחסל חיידקים ולרענן את הנשימה. בחרו מברשת שיניים עם מגרד בצד האחורי לנוחות נוספת.

10. לאחר אכילת חטיפים, צחצחו

צחצוח שיניים פעמיים ביום, בדרך כלל אחרי ארוחת בוקר וערב, פעלוה זו אמורה להיות מושרשת כבר עכשיו. אבל אם אתם מנשנשים חטיף בשעות הלילה המאוחרות, כדאי שגם תצחצחו בשעות הלילה המאוחרות. עוגיות וגלידה ממלאים את הפה בסוכר ובחיידקים, ושינה של 7 עד 8 שעות לאחר אכילת חטיפים ללא צחצוח מאפשרת לחיידקים להתפשט.

על ידי שילוב הטיפים האלו, הרגלים ושגרות הטיפוח אלו, היגיינת השיניים שלכם תעבור ממצב טוב למצב מצוין. ואל תשכחו לראות את רופא השיניים שלכם פעמיים בשנה - אתם תהיו גאים להשוויץ בחיוך הבריא והנוצץ שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו