שמן ציפורן לשיניים

האם אפשר להשתמש בשמן ציפורן לכאבי שיניים?

יש לכם כאבי שיניים. אתם תוהים לגבי שמן ציפורן, תרופה ביתית שקיימת כבר זמן מה. אומרים שזה מאלחש את האזור ומפחית כאב ודלקת כשמורחים אותו. מה זה שמן ציפורן? היכן ניתן למצוא אותו? האם זה בטוח? הנה מה שנוכל לומר לכם.

האם זה עובד?

ציפורן הוא צמח שגדל באסיה ובדרום אמריקה. הוא משמש במזונות, משקאות, משחת שיניים, סבונים, מוצרי קוסמטיקה ובשמים. הוא גם שימש בהקלה על כאבי שיניים. שמן ציפורן מכיל את המרכיב יוגנול, חומר הרדמה טבעי ואנטי בקטריאלי המסייע בהפחתת דלקות. מחקר שהושלם על ידי האיגוד הבריטי של מנתחי פה ולסת וכלל 270 מטופלים שעקרו את השיניים הטוחנות השלישיות שלהם, דיווח כי קבוצת המשחות המבוססות על יוגנול חוותה פחות כאב, דלקת, זיהום ונפיחות בהשוואה לקבוצות שהשתמשו ב-0.2% כלורהקסידין ולקבוצת הביקורת.

האם עלי להשתמש בשמן ציפורן לכאבי שיניים?

רופאי שיניים לא ממליצים על שמן ציפורן. אם אתם חווים כאבי שיניים, זה יכול להיות סימן לבעיה רפואית, וכדאי לפנות תחילה לרופא/ת השיניים שלכם כדי לקבל אבחנה נכונה.

אם אתם מעוניינים להשתמש בשמן ציפורן כדי להקל על כאבי שיניים, התייעצו תחילה עם רופא/ת השיניים שלכם. על פי מאמר במגזין לשינניות רשומות, לשמן ציפורן יש תכונות אנטיבקטריאליות, אנטי פטרייתיות ומשככות כאבים. עם זאת, זה לא תרופה, והשימוש בשמן ציפורן ישתנה בהתאם לצרכים האישיים שלכם, כמו גם בשיטות אחרות המוכחות קלינית שבהן אתם כבר משתמשים בטיפול שלכם.

האם שמן ציפורן בטוח?

לפי Medline Plus, שמן ציפורן נחשב בדרך כלל בטוח למבוגרים. עם זאת, הם מציינים שכאשר מורחים אותו על החניכיים, שמן ציפורן עלול לגרום נזק לחניכיים ולעיסת השיניים. הם לא ממליצים להשתמש בשמן ציפורן בילדים או תינוקות.

אם יש לכם כאבי שיניים ואתם מחפשים פתרון טבעי, שוחחו עם רופא/ת השיניים שלכם לפני שתנסו שמן ציפורן או תרופה טבעית אחרת, שכן המינון והמריחה המתאימים יכולים להיות תלויים בגילכם, בריאותכם ומצבים אחרים. ואם אתם חווים איזשהם כאבים, פנו לרופא/ת השיניים שלכם כדי להכין תוכנית טיפול. בין אם שמן ציפורן מעורב בטיפול שלכם ובין אם לא, אתם בדרך הנכונה לפה נטול כאבים וחיוך בריא על ידי התראת רופא/ת השיניים שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו