ילד מתייעץ עם רופא שיניים לילדים

מהו רופא שיניים לילדים?

רוב המשפחות לוקחים את ילדיהם לרופא שיניים משפחתי או כללי. אך משפחות מסויימות צריכות עזרה נוספת או טיפול מיוחד. לרופא שיניים לילדים יש כישורים מיוחדים; הם יכולים לספק טיפול עדין יותר וחינוך לילדים קטנים ולטפל במטופלים צעירים עם צרכים מיוחדים או מוגבלויות. למדו עוד על ההבדלים בין רופא שיניים לילדים לרופא שיניים כללי והיתרונות שרופאי שיניים לילדים מספקים.

מה עושה רופא שיניים לילדים?

רופאי שיניים לילדים השלימו תוכנית מיוחדת המתמקדת בטיפול בילדים שפשוט זקוקים לטיפול יותר עדין ומטפלים בילדים ובבני נוער עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות. התוכנית כוללת השתלמויות של שנתיים עד שלוש לאחר לימודי רפואת השיניים. התוכנית כוללת עבודה בבתי חולים וטיפול בילדים הזקוקים לטיפול שיניים יותר מתקדם ומקרי חירום. רופאי שיניים לילדים גם לומדים שיטות אורטודנטיות ליישור שיניים. רופאי שיניים לילדים עובדים בצמוד לרופאי ילדים ורופאי שיניים כללים. רופאי ילדים ורופאי שיניים כללים יפנו מטופלים מסוימים לרופאי שיניים לילדים. רופאי שיניים מסויימים מלמדים בבתי ספר לרפואת שיניים ועובדים בבתי חולים להתמחות לבצע מחקרים כדי לפתח שיטות טובות יותר למניעת בעיות בריאות בפה אצל ילדים. המרכז American Academy of Pediatric Dentistry (AAPD) מונה מספר מקורות ללמידה נוספת עליהם.

אילו יתרונות מספקים רופאי שיניים לילדים ?

כמו כל רופאי השיניים, רופאי שיניים לילדים מתמקדים בבריאות הפה ובמניעה וטיפול במחלות ובעששת. הם גם מלמדים הורים ומומחי רפואה אחרים כיצד לטפל בילדים בצורה הטובה ביותר. בנוסף, רופאי שיניים לילדים הם מומחים בהסברת הליכים לילדים ובבניית אמון בקרב המטופלים הצעירים שלהם.

ה-AAPD מונה שיטות רבות בהן רופאי השיניים לילדים משתמשים כדי לתקשר עם מטופלים צעירים, כולל:

  1. חיזוק חיובי - שיבוח מטופלים על התנהגות טובה, כולל ישיבה ללא תזוזה ומעקב אחרי הוראות.
  2. לספר- להראות - לעשות - שיטה בה רופא השיניים מסביר על הטיפול במילים שהילד יבין, ידגים את הטיפול בצורה פשוטה להבנה, ואז יחל בהליך הטיפולי.
  3. טון דיבור - רופאי שיניים ישתמשו בטון דיבור ידידותי יותר או בטון מרגיע עבור המטופלים לבניית אמון ולהבהיר את הביקור.

מה גיל מטופלי רופאי השיניים לילדים?

כמו רופאי הילדים, רופאי השיניים יכולים לטפל בילדים מהלידה ועד הצבא. נניח שמטופל צעיר זקוק לטיפול שיניים בבית החולים בעקבות מצב רפואי. במקרה זה, רופא שיניים לילדים יהיה מיומן באופן מיוחד. לעיתים קרובות, רופאי שיניים לילדים עדיין יראו מטופלים בעלי צרכים מיוחדים מעבר לגיל 18 מפני שרופא השיניים מכיר את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, טיפולים מיוחדים, וצרכי טיפול.

מדוע כדאי לבחור ברופא שיניים לילדים במקום רופא שיניים כללי?

רופא שיניים כללי מקבל הדרכה ממומחים לרפואת ילדים בבית ספר לרפואת שיניים. רופאי שיניים כללים מסוימים מרגישים בנוח יותר מאחרים בטיפול בילדים קטנים ובצרכים דנטליים נפוצים בילדות. אך, אם רופא שיניים כללי אינו מרגיש בנוח לטפל בילד צעיר או ילד בעל צרכים מיוחדים, הם יוכלו להפנות אותם לרופא שיניים לילדים.

רופאי שיניים לילדים מבצעים הליכים דנטליים בדומה לרופאי שיניים כלליים. אך עם זאת, בגלל ההתמחות המיוחדת שלהם, הם יוכלו להתמודד עם מצבי בעיות התנהגות קשות.

ילדים מגיבים באופן שונה לביקורים אצל רופא השיניים מאשר מבוגרים. ילד עשוי להיות חרד או לפחד בסביבה שאינו מוכרת לו. החרדה יכולה להיות חמורה כאשר המטופל מצריך טיפול רחב יותר. כאשר ילד או מטופל עם צרכים מיוחדים נדרש לטיפול שיניים נרחב יותר, רופא השיניים לילדים יכול לספק לעיתים קרובות הרגעה או הרדמה כללית.

כיצד למצוא רופא שיניים לילדים

קודם, שאלו את רופא הילדים שלכם על המלצות. ותוכלו גם לבדוק באקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים dentist search tool. וודאו שאתם בוחרים ברופא שיניים לילדים שהשלים את התוכנית של שנתיים-שלוש של ההתמחות הנוספת. רופא שיניים לילדים יכול ליצור חיים שלמים של חיוכים בריאים עבור הילדים שלכם ויבטיח חוויות ביקור חיוביות במרפאה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו