חברות הכי טובות עם גשר לילדים בשיניים

למה ילדים צריכים גשר?

מדוע ילדים זקוקים לגשר?

ובכן, ישנן מספר סיבות מדוע ילדים זקוקים לגשר מעבר למתן חיוך ישר. הן כוללות:

 • תיקון שיניים צפופות
 • תיקון שיניים חסרות או עודף שיניים
 • סגירת רווחים נוספים בין השיניים
 • תיקון בעיות בנשיכה

כאשר בעיות אורטודנטיות אלו אינן מטופלות, הן יכולות להוביל לשחיקה באמייל, כאבי שיניים ובעיות בלעיסה ובדיבור.

למה לצפות עם גשר

כמה זמן ילדים צריכים להיות עם גשר? באיזו תדירות הם זקוקים למתיחה? כיצד הגשר משפיע על הילדים שלכם? ישנן שאלות רבות שצריך לענות עליהן כדי להכין ילדים והורים בצורה מספקת.

 1. איך זה מרגיש לקבל גשר? בכנות, זה מסע. יש לכם התייעצות, מדידות, ואתם משתמשים בהם למשך הזמן שנקבע. זמן נוסף יידרש לביקורים אצל האורטודנט וליישום הגיינת פה בכל יום.
 2. האם זה כואב? זה כואב בהתחלה. עם הכיוונון וההידוק, זה בדרך כלל לוקח כמה ימים לחוסר הנוחות להיעלם. מזונות רכים, שלגונים, חבילות קרח, ומשככי כאבים יסייעו להפחית את אי הנוחות.
 3. איך זה יראה? ויזואלית, הדבר תלוי אם ילדכם ירצה בהוספת צבע לפיהם. מתכות צבועות וגומיות צבעוניות מאפשרות לילדכם להוסיף את ההעדפה האישית שלהם לחוויה. למרות שהן יותר יקרות, גומיות שקופות הן אפשרות. גשרים שקופים עשויים מפלסטיק או חומרים קרמיים בצבע שיניים.
 4. לכמה זמן הילד שלי צריך להיות עם הגשר? כמו טביעת אצבע או פתית שלג, בריאות הפה של כל ילד היא ייחודית. לכן אין לוח זמנים מדוייק לגשר. עם זאת, ברוב המקרים, התהליך לוקח בין שנתיים לשלוש שנים.
 5. כיצד אני יכול לעזור לילד שלי להתרגל לגשר? מלבד לעזור להם לשנות את התזונה שלהם ולסייע בשגרת ניקיון קפדנית יותר, להקשיב ולתמוך בילדכם מנטלית ונפשית יכול לעזור ביותר מפני שגשר יכול שינוי משמעותי עבורם.

איך לשמור על גשר

כמו ברכב או בית, תחזוקה היא חלק בלתי נפרד כשזה מגיע לעלות ויעילות של גשר. במקרה הזה, התחזוקה היא הגיינת שיניים עם גשר. הפכו את הצעדים ההיגיינים מטה לשגרה, ומסע הגשר שלכם יהיה חלק.

שטיפה וצחצוח

 • וודאו שילדכם ישטפו את פיהם בין 3 ל 4 פעמים ביום, שטיפה עם מים תשחרר מזון שיכול להכלא בחלקי הגשר. לאחר מכן צחצוח יסודי בצורה נכונה להסרת המזון שיכול להיכלא בפנים ומאחורי הגשר בקלות, יוצר כיסים של רקבון פוטנציאלי. ובכל לילה לפני השינה, וודאו שילדכם ישתמשו בשטיפה עם פלואוריד לאחר הצחצוח לסיוע בשמירה על השיניים חזקות ובריאות.

שימוש בחוט דנטלי

 • פעם ביום, עזרו לילדכם לנקות עם חוט דנטלי. שימוש בחוט דנטלי עם גשר יכול להיות קשה, אך ישנן הרבה אפשרויות ניקוי בחוט דנטלי אשר יעזרו להבטיח את בריאות החניכיים . ניקוי בחוט דנטלי מסייע לשחרר שאריות מזון ופלאק מעל ומתחת לקו החניכיים שאחרת היו מתקשים לכדי אבנית.

טיפול מניעתי באופו סדיר

 • בכל שישה חודשים, קחו את ילדכם לרופא השיניים ולשיננית לניקוי וביקורת. רופא השיניים שלכם יכול להצביע על אזורים שזקוקים ליותר תשומת לב, עזרו לוודא שהם שומרים על שיניהם בריאות, ונקיות בפנים ומסביב לגשר בייסודיות רבה.

הגיינה דנטלית טובה מחוץ לבית

 • כשהם בבית, זה קל. אך כשילדכם בבית הספר או בדרכים, ישנם אתגרים. שלחו מברשת שיניים לנסיעות ומשחת שיניים לבית הספר עם ילדכם, בכדי שיתרגלו לצחצח ולשטוף לאחר ארוחת הצהריים. הדבר נכון גם לטיולי יום.

אין ספק שקבלת הגשר הינה התחייבות משמעותית עבורכם ועבור ילדכם. עם הציפיות הנכונות, הכנות ושגרה נכונה - שימוש בגשר יהיה חוויה חיובית. וזכרו, האורטודנט שלכם ורופא השיניים תמיד שם בשביל לעזור לכם לכל אורך הדרך .

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו