פעוט שמח מחזיק משחת שיניים ומברשת שיניים מחייך.
Badge field

מידע מפתיע על בריאות הפה אצל ילדים

אם יש דבר אחד שבוודאי למדתם כהורים, זה שילדים לא מגדלים את עצמם. אוקיי, אולי ידעתם למה אתם נכנסים מההתחלה. אבל הכמות שיש לקרוא וללמוד על גידול ילד שמח, בריא, אינטליגנטי ואמפתי היא לכאורה אינסופית. מאיפה מתחילים?! ובכן, אם אתם מחפשים מידע על טיפול בבריאות הפה שלו, אתם יכולים להתחיל כאן. המשיכו לקרוא על כמה עובדות מפתיעות על בריאות הפה של ילדים שיעזרו לכם במסע שלכם.

עששת היא מחלה שכיחה אצל ילדים

על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, עששת היא אחת המחלות הנפוצות ביותר שפוגעות בילדים בארצות הברית. איך זה משפיע על ילדים בהתבסס על קבוצת הגיל שלהם:

גילאי 5 עד 11

  • לכ-1 מכל 5 ילדים בגיל זה יש לפחות שן אחת עם עששת.

גילאי 12 עד 19

  • לכ-1 מתוך 7 בטווח גילאים זה יש לפחות שן אחת עם עששת.

בארה"ב ילדים ממשפחות מעוטות יכולת

  • לילדים בשני טווחי הגילאים הללו יש סיכוי גבוה פי שניים לחורים בשיניים אם הם מגיעים ממשקי בית עם הכנסה נמוכה.

למרבה המזל, עששת ניתנת למניעה על ידי לימוד ילדכם לתרגל היגיינת פה טובה וביקור אצל רופא שיניים או רופא שיניים לילדים לביקורות סדירות.

הפגישה הראשונה עם רופא שיניים עשויה להיות מוקדם יותר ממה שאתם חושבים

איגוד השיניים האמריקאי (ADA) ממליץ לקבוע ביקור אצל רופא שיניים לילדים ברגע שהשן הראשונה של ילדכם מופיעה. ובכל זאת, אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל להביא את הילד שלכם לראות את רופא השיניים. אם לילד שלכם יוצאות השיניים ולא קבעתם ביקור, התחילו לחפש רופאי שיניים לילדים וקבעו תור ברגע שתמצאו אחד.

למדו כיצד להתכונן לביקור השיניים הראשון של ילדכם.

שטיפת פה לא מומלצת לילדים מתחת לגיל 6

על פי ה-ADA, שטיפת פה היא חלק חשוב בכל שגרת בריאות פה טובה... כלומר לכל אדם מעל גיל 6. אם ילדכם צעיר מגיל זה, ייתכן שיהיה לו קשה לא לבלוע את החומר.

ברגע שילדכם יתבגר מעט, הוא יכול להשתמש בשטיפות פה מיוחדות המיועדות לילדים, המגיעות בבקבוקים מהנים עם טעמים שהוא יהנה מהם ונוצרו במיוחד לצרכי הילדים. רק הקפידו ללמד אותו איך לגרגר את מי הפה ולירוק את זה בלי לבלוע.

ספורט הוא בין הגורמים המובילים לפציעות שיניים

רוב הילדים עוסקים בספורט כלשהו, בין אם הם משחקים ספורט קבוצתי בליגה או רוכבים על סקייטבורד, אופניים, רולרבליידס או פעילויות אינדיבידואליות אחרות. וספורט, על אף כל ההיתרונות הטמונות בו עשוי להבות גוקם סיכון לפציעות שיניים. האיגוד האמריקאי לרפואת שיניים לילדים מציין כי ספורט גורם ל-10 עד 39 אחוזים מפציעות השיניים של ילדים, במיוחד שיניים סדוקות ושבורות.

פיתוח הרגלי היגיינת פה טובים מוקדם הוא המפתח למניעה

משרד הבריאות של מדינת ניו יורק מזהיר כי 51 מיליון שעות לימוד אובדות מדי שנה עקב מחלה הקשורה בשיניים. על ידי לימוד ילדכם לתרגל היגיינת פה טובה והבאתו לבדיקות סדירות, תוכלו למנוע בעיות בריאות פה חמורות יותר ולמנוע ממנו להפסיד בית ספר.

זכרו שחלק גדול מהעברת הרגלים טובים לילדים שלכם הוא דוגמה אישית צחצחו שיניים לפחות פעמיים ביום, ואל תשכחו לצחצח את הלשון שלכם. נקו בין השיניים היטב השתמשו במוצרים יעילים נוספים כמו מי פה. והקפידו להגיע לביקורות קבועות אצל רופא השיניים שלכם. כשהילד שלכם רואה שאתם נותנים עדיפות להרגלים בריאים (במיוחד אם אתם עושים את זה כיף), יש סיכוי גבוה יותר שהוא יעשה את אותו הדבר. זה משהו ששניכם יכולים לחייך לגביו.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו