אישה שותה חלב כי היא למדה איך לחזק את השיניים

כיצד לבנות שיניים חזקות

השיניים שלכם הם מבנה משולב המורכב מחלקים שונים. אתם אולי חושבים עליהן רק כשאתם מחייכים, אך שיניים מסייעות ללעוס את האוכל כראוי, לדבר ברור, ואפילו נותנות צורה לפנים שלכם. בניה ושמירה על שיניים חזקות ובריאות יבטיחו שתוכלו לבצע את הפעולות היומיות האלו ללא קושי. למדו עוד כיצד תוכלו לחזק את השיניים שלכם.

בניית שיניים חזקות

קביעה ושמירה על שגרת הגיינת פה טובה היא הדרך הטובה ביותר לשמור על השיניים שלכם חזקות ובריאות. הנה כל מה ששגרת טיפוח הפה היומית שלכם צריכה לכלול:

  • צחצחו את השיניים פעמיים ביום
  • השתמשו במנקה ייעודי לאזורים שבין השיניים, כמו חוט דנטלי, להסרת חלקיקי אוכל, פלאק ובקטריה.
  • בקרו במרפאת השיניים באופן קבוע לניקוי שיניים וגילוי מוקדם וטיפול בבעיות בשיניים.

מאכלים לשיניים חזקות

הידעתם שהאוכל שאתם אוכלים הינו חלק חשוב בבניית שיניים חזקות? כמו שאר גופכם, שיניים בריאות זקוקת לכך שתצרכו מאכלים מזינים. סידן, זרחן וויטמין A מסייעים בבנייה ובהגנה על אמייל השן (השכבה החיצונית של השיניים שלכם). הנה כמה מאכלים המכילים כמות גדולה של החומרים המזינים האלו:

  • חלב
  • יוגורט רגיל
  • גבינה
  • עלים ירוקים כמו קייל, מגוון של סוגי כרוב ותרד.
  • מאכלים מועשרים בסידן: דגני בוקר, שימורי סרדינים, טופו, ומיץ תפוזים
  • מזונות עשירים בחלבונים כמו בשר, עופות, דגים וביצים.

פירות וירקות הם מקור טוב לויטמין סי, המועיל לחניכיים בריאות. אכילת פירות וירקות יכולה לעודד את ייצור הרוק. הרוק מכיל מינרלים כמו סידן, פלואוריד, ויוני פוספט/זרחן, ששומרים על פני משטח השיניים חזקים. הרוק גם שוטף חלקיקי אוכל ושאריות אחרות מהשיניים ומהחניכיים. זכרו לשתות הרבה מים במהלך היום. זו דרך קלה לשמור על הפה שלכם נקי ולהימנע מריח רע מהפה כתוצאה מפה יבש.

מאילו מאכלים כדאי להימנע

בעוד שצריכת מזונות נכונים יכולה לעזור בבניית שיניים חזקות, אכילת יתר של חטיפים עם סוכר, סוכריות וחטיפים אפויים יכולה לגרום לעששת. חורים בשיניים נוצרים כאשר סוכר ובקטריה בפה מתחברים ומשחררים חומצות ששוחקות את אמייל השן. צמצמו את התדירות בה אתם וילדיכם צורכים מזונות מסוג זה. תוכלו גם לנסות אלטרנטיביות בריאות יותר לחטיפים כמו שקדים, אגוזים וקשיו. הם מלאים בחומרים מזינים שטובים לשיניים שלכם.

שיניים חזקות ובריאות הן סיבות מצויינות לחייך. כל שתצטרכו הוא שילוב של הרגלי הגיינה דנטלית באופן קבוע, אכילה בריאה וטיפול קבוע בשיניים כדי לחזק את השיניים שלכם. זכרו שמה שאתם אוכלים משפיע על בריאות הפה שלכם, לכן השתדלו לבחור בחטיפים מזינים והקפידו לשתות הרבה מים - זה נהדר לבריאות הכללית שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו