רופא שיניים מוודא שלא יופיעו בעיות אחרי טיפול שורש

הקלה על תסמיני זיהום של תעלת השורש

המונח "טיפול שורש" יכול לעורר פחד בלבבות מטופלי שיניים. אבל אל תדאגו! טיפול שורש הוא תהליך בטוח ונפוץ שנועד למעשה להקל על הכאב שלכם, ולא לגרום לו.

אם אתם סובלים מכאבי שיניים וחושבים שיש לכם תסמינים של זיהום בתעלת השורש, פנו לרופא השיניים בהקדם האפשרי כדי לקבל הקלה. ככל שתמתינו יותר זמן , כך יעילות הטיפול תקטן.

מיתוסים על טיפול שורש

רופאי שיניים המתמחים בטיפול שורש נקראים אנדודונטים,

והאיגוד האמריקני לאנדודונטים American Association of Endodontists מפריך כמה מיתוסים נפוצים סביב הטיפול. האם אתם מפחדים שהליך טיפול השורש יהיה כואב? טכניקות לטיפול בכאב, כולל הרדמה, הן חלק מהטיפול ומסייעות בהסרת החלק הנגוע בשן ללא כאבים ככל האפשר. למעשה, אתם עלולים לחוות יותר כאב אם תשאירו את השן לא מטופלת.

אתם וודאי תוהים אם עקירת השן היא אפשרות טובה יותר מאשר טיפול שורש. סביר להניח כי רופא השיניים והאנדודונט שלכם יאמרו לכם ששמירה על השן הטבעית שלכם היא תמיד האפשרות הטובה ביותר לשמר את החיוך שלכם ולהימנע מטיפולי שיניים מסובכים. טיפול שורש יכול לשמור על השן שלכם מתפקדת לכל המשך חייכם.

האם יש זיהם בשן שלכם?

תסמינים לזיהום בתעלת השורש נעים בין מקרים קלים לחמורים ויכולים להיות יותר אינטנסיבים ככל שאתם חיים עם אי הנוחות. אתם עלולים להרגיש כאב לאחר אכילת מאכלים חמים או קרים, שיכול להימשך כ 30 שניות ואף יותר. הכאב עשוי להרגיש כמו פעימה קבועה או לחץ על השן שלכם, ובמקרה זה אכילה ולעיסה עלולים להחמיר את מצב השן עוד יותר.

ביקור אצל רופא השיניים הכרחי לטפל בכאב השיניים הזה. ללא טיפול , הדלקת יכולה להתפתח, לגרום לנפיחות החניכיים ולרגישויות.

במקרים מסוימים יתכן שיש לכם זיהום מוגלתי בשן ותזדקקו לטיפול באופן מיידי.

לעיתים נדירות, שן לא תראה תסמינים כלל ועדיין תזדקק לטיפול שורש. רופא השיניים שלכם יכול להבחין בשינוי צבע השן ויציע לבצע צילום רנטגן לבדיקת אזור קצה השורש. ברגע זה, זה אפשרי שפציעה בפה גרמה טראומה לשן. לרוב, טיפולי שורש נהיים הכרחיים לאחר שחור בשן שלא טופל גרם לריקבון עמוק בשכבה הרכה במרכז השן, מצב שנקרא פולפיטיס.

תוצאות של טיפול שורש

טיפולי שורש יכולים להגיע לאחוזי הצלחה של 90 אחוזים אם מבוצעים על פי פרוטוקולים סטנדרטיים, על פי האגודה האנדודונטית הבריטית British Endodontic Society. זה נורמלי לחוש כאב קל לאחר סיום הטיפול, והאנדודונט ימליץ לכם מתי להתקשר אם הכאב שלכם הוא מעבר לנורמה. בנסיבות מסוימות, כמו אם לשן יש סדק שלא זוהה בעבר, הטיפול יכול להיכשל והשן דורשת התייחסות נוספת.

אם יש לכם זיהום בשן, האנדודונט יהפוך למושיע השיניים המומחה שלכם. רופאי השיניים האלו מאומנים בטיפול כאבכם ובשמירה על מבנה השן הטבעי שלכם. אם יש לכם תסמינים לזיהום חמור בשן התייעצו עם מומחה שיניים באופן מיידי.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו