חצי קוקוס ושמן קוקוס על צלחת.
Badge field

האם כדאי לי לנסות משחת שיניים עם קוקוס?

שמן קוקוס הפך בשנים האחרונות למרכיב ביתי בשל יתרונותיו הרבים: "כשומן בריא" לבישול, כמוצר טיפוח אישי, ועבור הפוטנציאל שלו לבריאות הפה. משחת שיניים המכילה קוקוס ומוצרים אחרים לטיפוח הפה המבוססים על קוקוס קיימים בשוק, ויש עניין מחודש בפרקטיקה העתיקה של משיכת שמן, לעתים קרובות באמצעות שמן קוקוס. אבל האם כדאי לכם להצטרף לחגיגה? המשיכו לקרוא - יש לנו את נתוני המחקר ממש כאן.

האם שמן קוקוס טוב לבריאות הפה?

חסידי תרופות טבעיות ממהרים לשבח את שמן הקוקוס כמזון-על. למרות שזה לא קסם כמו שחלק יאמרו, החדשות הטובות הן שמחקרים מראים שלשמן קוקוס עשויים להיות יתרונות לבריאות הפה שלךכם.

על פי מחקר שפורסם, בכתב העת Journal of Health Research and Reviews in Developing Countries, שמן קוקוס מכיל חומצות שומן בינוניות (MCF) כגון חומצה לאורית, חומצה קפרואית, חומצה קפרילית, חומצה מיריסטית וחומצה סטארית. לחומצה לאורית, חומצת השומן העיקרית שנמצאת בשמן קוקוס, יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות, אנטי-ויראליות ואנטי-דלקתיות. נכון לכתיבת שורות אלה, אין הרבה מחקרים עדכניים על שימוש בשמן קוקוס לבריאות הפה - אבל המחקרים שראינו עד כה מראים תוצאות מבטיחות.

שמן קוקוס יעיל בהפחתת עומס מיקרוביאלי אוראלי, בהפחתת מדדי רובד חיידקים ובעיות בחניכיים, על פי מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical and Diagnostic Research. דבר נוסף טוב במשיכה עם שמן קוקוס הוא שזו שיטה זולה, בטוחה וזמינה לתחזוקת היגיינת הפה.

זכרו כי משיכת שמן קוקוס צריכה להיות בנוסף לשגרת טיפוח הפה הרגילה שלכם - זה לא מחליף צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי או כל אחד מהצעדים היומיומיים החיוניים האלה כדי לשמור על החיוך שלכם בריא.

האם ניתן להכין משחת שיניים משמן קוקוס בבית?

בעוד שמתכוני עשה זאת בעצמך להכנת משחת השיניים שלכם קיימים בשפע באינטרנט, אתם תפסידו מרכיבים חיוניים כמו פלואוריד, מינרל שמחזק את אמייל השיניים ומפחית את הסיכון לעששת. זה אפשרי להכין את משחת השיניים שלכם בבית, באמצעות מרכיבים כמו סודה לשתייה, חימר בנטוניט ושמנים אתריים של מנטה או הדרים. אבל אנחנו לא ממליצים על זה.

תוכלו לקבל את היתרונות של משחת שיניים עם שמן קוקוס מבלי לעשות זאת בעצמכם - או מבלי לפספס את היתרונות של פלואוריד. אתם יכולים למצוא סוגים של משחת שיניים המכילה שמן קוקוס בחנויות או באינטרנט בקלות. שוחחו עם רופא השיניים שלכם לקבלת המלצות על הסוג הטוב ביותר של משחת שיניים עם קוקוס, מי פה ומוצרי טיפוח פה אחרים כדי לעזור לכם להגיע ליעדי טיפול הפה שלכם. עם המוצרים הנכונים והשגרה המתאימה, אתם תהיו בדרך לשיניים לבנות יותר, נשימה רעננה יותר ושיניים וחניכיים בריאים יותר.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו