זוג מחייך כי הוא מבין את החשיבות של לדעת איך לעשות ריח טוב בפה

מי הפה הטובים ביותר לריח רע מהפה

אם אתם מודאגים מריח הפה שלכם, אתם אינכם לבד: יותר ממחצית המבוגרים מתלוננים על ריח רע כרוני מהפה. אתם כנראה שוקלים להוסיף מי פה לשגרת ניקוי הפה שלכם לשיפור הבל הפה, אך לא כל מי הפה נוצרו שוות. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים את מי הפה הטובים ביותר לריח רע מהפה.

גורמים לריח רע מהפה

ריח רע מהפה יכול להיגרם על ידי גורמים קצרי מועד כמו לאכול משהו שמכיל בצל, שום או מרכיב בעל ריח חזק אחר. אף על פי שאיש אינו אוהב ריח שום מהפה, הוא אינו יחזיק זמן רב ואינו מסכן את בריאותכם.

ריח רע מהפה יכול להיגרם על ידי גורמים יותר רציניים, כמו אי צחצוח שיניים ואי שימוש מספיק בחוט דנטלי או בצורה יסודית. צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי מסירים חלקי מזון מהשיניים, ואם חלקיקי המזון האלו ישארו במקומם, הבקטריה תוזן מהם. הבקטריה הזו מפיקה ריחות חזקים ככל שהיא ניזונה ומותירה אתכם עם ריח רע מהפה, כך מסביר American Dental Association (ADA).

רובד חיידקים (פלאק), שכבה בקטריאלית, מצטברת על השיניים שלכם במהלך היום ויש להסירה על ידי צחצוח קבוע ושימוש בחוט דנטלי. הבקטריה הזו מפיקה ריח רע שיכול גם להשפיע על ריח הפה שלכם ולגרום לו להריח פחות רענן.

כיצד מי פה עוזרים

ישנם שני סוגים של מי פה - קוסמטי וטיפולי -מסביר ה ADA. מי פה קוסמטיים פועלים על ידי מיסוך זמני של ריח רע מהפה. למי הפה האלו יכול להיות טעם מנטה וניתן להשתמש בהם לתיקון מהיר לפני דייט או ראיון עבודה.

מי פה טיפוליים פועלים על ידי הריגת הבקטריה אשר גורמת לריחות ומסייעים להסיר את הפלאק. סוגי מי פה אלו הוכחו כדרך יעילה להפחתת הבקטריה ושליטה על ריח רע מהפה.

מי הפה הטובים ביותר לריח רע מהפה

לתוצאות מירביות, בחרו מי פה שמטיבים עם בריאות הפה שלכם בנוסף לרענון הנשימה. מי פה המכילים חומרים אנטיבקטריאלים שלא רק הורגים את הבקטריה שגורמת לריח הרע אלא גם מסייעים לנטרל מחלות חניכיים ולהפחית את רובד החיידקים (הפלאק). פלואוריד הוא מרכיב מועיל נוסף במי פה. פלואוריד מסייע לחזק את האמייל של השיניים ולהגן עליהם מפני עששת. אם לא נעים לכם מהתחושה הצורבת הקשורה לסוגים רבים של מי פה, בחרו מי פה ללא אלכוהול. רוב מי הפה ללא אלכוהול מכילים חומרים הנלחמים בריח רע מהפה, כגון סטילפירידיניום כלוריד.

לאחר שבחרתם במי פה, וודאו להשתמש בה באופן קבוע.

לאחר צחצוח השיניים בבוקר ובערב, שטפו את הפה עם מי הפה שלכם; תוכלו להשתמש בהם לפני או לאחר השימוש בחוט דנטלי.

חשוב לדעת שמי הפה הם תוספת לשגרת הגיינת פה טובה, ולא מהווים תחליף לצחצוח ושימוש בחוט דנטלי.

כשמי הפה אינם מספיקים

אם הוספת מי פה לשגרת הטיפול היומית בפה שלכם אינה מסייעת לריח רע מהפה, הגיע הזמן לבקר את רופא השיניים שלכם. ריח רע מהפה יכול להיגרם על ידי בעיות בריאות הפה כמו מחלת חניכיים או עששת, ועד שבעיות אלו לא יטופלו מי הפה רק יסוו את הבעיה. יובש בפה - חוסר ברוק שיכול להיגרם על ידי עישון, תרופות או גורמים אחרים - הינו גורם אפשרי נוסף לריח רע מהפה שרופא השיניים שלכם יוכל לסייע לטפל בו.

רופא השיניים שלכם יוכל לסייע לכם לבחור במי הפה הטובים ביותר לצרכים שלכם, ואם מי הפה אינם מספיקים לפתרון בעיית ריח הפה, הרופא יוכל לסייע בפתרון בעיות בריאות אחרות בפה .

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו