בננה על רקע לבן.

הלבנת שיניים עם קליפת בננה: האם זה ייתן לכם חיוך בהיר יותר?

האם בננות הן חטיף טעים ומזין לדרך? אמממ, למעשה כן. אבל האם קליפת בננה מלבינה את השיניים? אמממ, זה מצריך בדיקה לעומק. עדיף להיות מדויקים מאשר לעקוב אחר טרנד בכל הנוגע לבריאות הפה.

מהי הלבנת שיניים מקליפת בננה?

ראשית, על פי מסד הנתונים הלאומי לתזונה ממשרד החקלאות של ארצות הברית, אין ספק שהבננות מספקות ערך תזונתי. הבננות שלכם מכילות:

  • 422 מ"ג אשלגן
  • 32 מ"ג מגנזיום
  • 3 גרם סיבים

זהו ערך מינרלים גבוה של הבננה שבגללו אומרים שהקליפה יכולה להיות מצוינת להלבנה. הדיבור ברשת הוא שצריך לשפשף את החלק הפנימי של הקליפה על השיניים שלכם לפני או אחרי צחצוח השיניים במשך כמה דקות ותקבלו שיני פנינה לבנות תוך מספר שבועות.

האם הלבנת שיניים עם קליפת בננה עובדת?

תוקף המגמה הזו מבוססת אך ורק על ראיות אנקדוטיות. אולי ראיתם את זה פורסם, שותף או באחד הבלוגים. אבל כשזה מגיע להסרת כתמים מהשיניים, אין מחקרים מדעיים שמתייגים או עושים לייק לקליפות בננה לצורך העבודה.

אמנם איגוד השיניים האמריקאי (ADA) לא אומר שקליפות בננה הן הכלי הנכון להלבנת שיניים - אבל הוא גם לא אומר שכן. לעומת זאת, הוא טוען שסוגים אחרים של פירות (תותים, קליפות תפוזים, לימונים) לא יתנו לכם תוצאות חיוביות כשאתם מנסים להלבין איתם את השיניים שלכם. בריאות - בטח. מלבינות - לא. תכולת החומצה הגבוהה שלהן יכולה לפגוע בשיניים ולא לעזור להן. אנחנו מתנצלים בפני כל מאמיני הבננה באשר הם.

אלטרנטיבות להלבנת שיניים

למרבה המזל, אתם יכולים לאכול בננות וגם להלבין את השיניים. ישנן כמה אפשרויות להלבנת שיניים ביעילות:

  • על פי ה - ADA שמרו על שגרת הגיינת פה, שכוללת צחצוח שיניים פעמיים ביום
  • צחצחו שיניים עם משחת שיניים מלבינה
  • לקבלת התוצאות הטובות ביותר, פנו לרופא השיניים שלכם שכן הלבנת שיניים מקצועית יכולה בדרך כלל להסיר יותר כתמים ולהשיג לבן בהיר יותר מהר יותר מאשר טיפולים ביתיים

ישנם יתרונות וחסרונות לכל אפשרות, לכן עדיף לדון בהם עם רופא השיניים שלכם כדי למצוא את הבחירה הנכונה עבורכם.

היתרונות לבננות - בשפע. היתרונות של קליפות בננה להלבנת השיניים - לא אמינים. אז השאירו את הפירות בתזונה שלכם, את הקליפות בפח, ואת השיחה על הלבנת שיניים עם רופא השיניים שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו