צילום קרוב של פני האישה ששותה בקשת.

כיצד לשמור על השיניים לבנות

בין אם כבר יש לכם שיניים לבנות או שזה עתה סיימתם טיפול הלבנה, יש לזכור שיש לכם עוד קצת עבודה לעשות כשזה מגיע לשימור החיוך היפה והנוצץ הזה. באותו האופן שבו אתם וודאי תמנעו מלנהוג לתוך שלוליות בוץ לאחר שטיפת המכונית, אתם גם צריכים לחשוב איך אתם מתייחסים לשיניים שלכם אם אתם רוצים שהן יישארו לבנות. כדי לעזור לשיניים להישאר בהירות יותר לתקופה ארוכה יותר, עקבו אחר העצות המועילות הבאות.

צמצמו צריכת משקאות מכתימים

אם תשתו כוס קפה כל בוקר וכוס קולה קרה כל אחר הצהריים, ייתכן שתבחינו שהשיניים שלכם איבדו את המראה הבהיר שלהן. קפה, תה, קולה ויין אדום הם חלק מהמשקאות הנפוצים שמכתימים שיניים. אם אתם באמת רוצים לשמור על שיניים לבנות, נסו לצמצם את צריכת המשקאות האלה.

  • טיפ: השתמשו בקש. אם אינכם יכול לחיות בלי המשקאות האלה, נסו ללגום אותם דרך קשית, במיוחד בימים הראשונים לאחר טיפול הלבנה. לגימה דרך קשית מפחיתה את כמות הנוזל שאיתם השיניים באות במגע. תוכלו אפילו לקנות סט של קשיות רב פעמיות כדי שתוכלו לשמור אותן בהישג יד בכל מקום שתזדקקו להן.

היפטרו משימוש בטבק

הפסקת השימוש בטבק הגורם לכתמים אינו טוב רק לשמירה על השיניים לבנות. ישנם סיכונים שליליים רבים בפה הקשורים לשימוש בטבק, כולל מחלת חניכיים, סרטן הפה, יכולות טעימה עמומות וריפוי איטי יותר לאחר טיפולי שיניים מסוימים. הסרת השימוש בטבק מהשגרה שלכם יכולה להוביל לשיפורים דרסטיים במראה השיניים שלכם כמו גם לבריאות השיניים הכללית שלכם.

נסו משחת שיניים מלבינה

משחת שיניים מלבינה היא פתרון מצוין להסרת כתמים על משטח השן שאולי הצטברו במהלך היום. חלקם אפילו משתמשים במי חמצן כדי להלבין מבפנים החוצה. זה שלב פשוט, אבל הוא יכול לספק לשיניים שלכם ריענון הלבנה פעמיים ביום, ויכול לתת לכם עוד הרבה סיבות לחייך.

שתו מין בין משקאות מכתימים

תיהנו במידה ממשקאות שעלולים להכתים, ושתו מים בין כל אחד מהם. מים טובים לבריאות הכללית שלכם וגם יעזרו לשטוף נוזלים כהים ממשטחי השיניים שלכם. נסו לשתות קפה, תה או שוקו חם לסירוגין עם מים. כבונוס, המשקה הטעים שלכם יחזיק מעמד זמן רב יותר.

צחצחו שיניים לאחר מכן

ככל שהנוזל יושב על השיניים זמן רב יותר, כך ההכתמה תהיה חזקה יותר. קחו אתכם מברשת שיניים ומשחת שיניים כדי שתוכלו להתרענן לאחר הפסקת הקפה. עם זאת, זה חיוני שתמתינו לפחות 30 דקות לצחצח שיניים לאחר שתיית כל משקה חומצי כמו קפה. אם תצחצחו מוקדם מדי, אתם עלולים להפיץ את החומציות סביב השיניים במקום לנקות אותה.

שמור על שגרת טיפול הפה היומית שלכם

הדרך הטובה ביותר להגן מפני שיניים מוכתמות היא שגרת טיפול נאותה בפה. מכיוון שרובד החיידקים מושך חומרים מכתימים, הפחתת הרובד, באופן כללי, תפחית את שינוי הצבע הכללי. צחצוח שיניים פעמיים ביום יעזור לשמור על הפה נקי, בריא וללא כתמים. הקפידו גם להשתמש בחוט דנטלי פעם ביום, אחרת ישנה אפשרות שיהיו לכם כתמים סביב משטחי השיניים גם אם אתם מצחצחים באופן קבוע.

בקרו במרפאת השיניים לניקוי שיניים באופן קבוע

מלבד טיפול יומיומי קבוע, מה עוד אפשר לעשות כדי לשמור על שיניים לבנות? בקרו במרפאת רופא השיניים שלכם לבדיקות קבועות לפחות פעמיים בשנה. רופא השיניים או השיננית שלכם יכולים להסיר כתמי שטח כאשר הם מנקים את השיניים שלכם. הפעולה השוחקת של ניקוי מקצועי היא כלי שימושי למלחמה בשינויי צבע מבלי שתצטרכו להלבין שוב את השיניים.

עם הרגלים מעולים של צחצוח שיניים וניקוי מקצועי, תוכלו לשמור על החיוך הבהיר שלכם. ובכל זאת, כתמים יכולים לחזור עם הזמן, גם ללא הרגלים כמו שתיית קפה, שימוש באלכוהול ועישון. הקפידו לדבר עם רופא השיניים שלכם לפני ההלבנה ולהשתמש רק במוצרי הלבנה שיש להם גושפנקה של איגוד השיניים האמריקאי או שניתנו לכם על ידי רופא השיניים שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו