נערה צעירה מחייכת.

האם הלבנת שיניים בטוחה?

אין שום דבר שנותן ביטחון כמו חיוך של מיליון דולר. כשהשיניים לבנות כפנינה, אתם מוכנים להאיר כל חדר. עם זאת, כל דבר מאיים להכתים את השיניים האהובות שלכם, החל מהקפה של הבוקר שלכם ועד כוס היין בערב. כשאתם מתחילים לחקור את אפשרויות הלבנת השיניים , אתם וודאי תוהים: האם זה מזיק להלבין את השיניים שלכם?

האם הלבנת שיניים מזיקה לשיניים שלכם?

שיטות שונות להלבנת שיניים מיושמות ומוערכות במשך עשרות שנים. מליוני אנשים משתמשים במוצרים להלבנת שינים. למעשה, הלבנת שיניים קוסמטית צפויה להיות תעשייה עולמית של 3.8 מיליארד דולר עד 2021. איגוד השיניים האמריקאי (ADA) קובע כי אפשרויות בטוחות ויעילות להלבנת שיניים זמינות הן עבור שימוש במשרד והן עבור שימוש ביתי וכן טיפולים ללא מרשם (OTC). עם זאת, מספר תופעות לוואי קלות לפעמים קשורות להלבנת שיניים. אלה כוללות גירוי בחניכיים, רגישות בשיניים והשפעה על שיקום השיניים.

גירוי חניכיים

מי חמצן וקרבמיד פראוקסיד הם החומרים הפעילים הנפוצים ביותר למוצרי הלבנת שיניים. טיפולים שנרשמו על ידי רופא השיניים שלכם מכילים רמות גבוהות יותר של חומרי הלבנה אלו, בין אם מדובר בהליך במשרד או במגשי הלבנה לשימוש ביתי. אם חומרי ההלבנה יגעו בחניכיים, זה יכול לגרום לגירויי. עם זאת, רופא השיניים שלכם נוקט באמצעי זהירות נוספים כדי להגן על רקמת החניכיים שלכם. במהלך טיפול במשרד, הוא ימרח ג'ל מגן כדי להגן על החניכיים שלכם מחומר ההלבנה. באופן דומה, מגשים לשימוש ביתי מותאמים אישית כך שיתאימו לשיניים שלכם, כך שכמה שפחות ג'ל הלבנה יגע בחניכיים שלכם. אן אתם עדיין חווים גירויים, עם הזמן הם יחלימו מעצמם.

רגישות בשיניים

רגישות שיניים היא תופעת לוואי נוספת שכיחה בכל צורות הלבנת השיניים. על פי ה-ADA, ייתכן שהרגישות נובעת מדלקת של העיסה כתוצאה מחשיפה למי חמצן במהלך הטיפול. גורמים רבים עשויים להשפיע על חומרת הרגישות, כולל ריכוז החמצן, נוכחות של כתרים, או אפילו עוצמת השימוש באור. הרגישות עשויה להיפתר מעצמה, אבל אם לא, אתם יכולים לנסות:

  • לצחצח שיניים עם משחת שיניים המיועדת לרגישות בשיניים
  • להשתמש במגשי ההלבנה לזמן קצר יותר
  • לבקש מרופא השיניים שלכם מוצר פלואוריד שיעזור ברה-מינרליזציה של השיניים
  • להשהות את תהליך ההלבנה לכמה ימים כדי לאפשר לשיניים להסתגל
השפעות על שיקום הפה

מחקרים מסוימים מצביעים על כך שלטיפולי הלבנה עשויות להיות השפעות שליליות על שיקום הפה. אולם השפעות אלו תלויות בסוג החומר שמשתמשים בו. החמצן עשוי להאיץ את כמות הכספית שמשתחררת מאמלגם שיניים, בהתאם לריכוז הפראוקסיד שמשתמשים בו, זמן היישום וגיל האמלגם הדנטלי. עם זאת, ריכוז הכספית המשתחררת הוא עדיין מתחת לרמה הקשורה לסיכונים בריאותיים אפשריים. בנוסף, חומרים אחרים - כמו אלה המשמשים לכתרים ושתלים - מציגים עמידות טובה ביותר בפני חמצן. אם אתם מודאגים מההשפעות של טיפולי הלבנת שיניים על שיקום השיניים שלכם, שוחחו עם רופא השיניים שלכם על האפשרות הטובה ביותר.

כיצד להלבין שיניים בבטחה

אם אתם מעונינים לקחת כמה צעדים קדימה לקראת חיוך לבן יותר, עקבו אחר השלבים הבאים כדי שתוכלו להשתמש בבטחה במוצרי הלבנת שיניים.

שלב ראשון: דברו עם רופא השיניים שלכם. רופא השיניים שלכם יכול להעריך את בריאות השיניים שלכם ולטפל בכל בעיה - כמו חורים או מחלת חניכיים - לפני שתתחילו בפרוטוקול ההלבנה. הוא גם יכול לייעץ לגבי טיפול ההלבנה הטוב ביותר ולענות על כל השאלות שלכם.

שלב שני: חפשו את חותמת האיגוד לרפואת השיניים האמריקאי ה-ADA. אם אתם מודאגים לגבי הבטיחות של מוצר, חפשו את חותמת הקבלה של ה ADA. ה-ADA סקר מחקרים עצמאיים ואישר משחות שיניים מלבינות רבות וכמה רצועות הלבנה לבטיחות ויעילות.

שלב שלישי: עקבו אחר הוראות המוצר. כל מוצר מגיע עם סט הוראות ייחודי למשך ותדירות השימוש. שימוש יתר או שימוש לא נכון במוצר עלול להעמיד אתכם בסיכון גבוה יותר לתופעות לוואי כמו גירוי בחניכיים או רגישות בשיניים.

האם הלבנת שיניים בטוחה? כן, היא יכולה להיות. כל שעליכם לעשות הוא להתייחס לפרוטוקול ההלבנה שלכם כמו לכל טיפול רפואי - הקשיבו לרופא השיניים שלכם, עקבו אחר ההוראות ושימו לב לתופעות לוואי לא רצויות. לאחר מכן, תוכלו להלבין את השיניים בבטחה וביעילות ולהאיר את החיוך שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו