אישה צעירה סובלת מכאב שן

משחת השיניים הטובה ביותר לשיניים רגישות: מה יש בה?

היגיינת פה טובה עוזרת לשמור על בריאות השיניים. אבל אם אתם נמנעים מהפינוקים החמים והקרים האהובים עליכם בגלל רגישות בשיניים, תוכלו להוסיף משחת שיניים בעלת מרכיבים מתאימים לשגרת הגיינת הפה שלכם, מה שיעזור להקל על אי הנוחות ולגרום לכם ליהנות מגלידה תוך מספר שבועות!

מה גורם לרגישות בשיניים? השיניים מכילות מרכז רך ומלא עצבים, ושכבה של דנטין שמכסה את העיסה הקיימת. מעל הדנטין מסתתר אמייל, שמכסה את השיניים מעל החניכיים, ורקמת צמנטום מצפה את שורשי השיניים שלכם מתחת לכתר השן. אמייל וצמנטום מגנים על השן הפנימית, אך כאשר הם נשחקים או מתפרקים, לעצבי העיסה יש מעט מאוד הגנה או אין בכלל הגנה מפני שינויי הטמפרטורה בפה - מה שגורם לשיניים שלכם להפוך לרגישות.

למרות שלחלק מהאנשים יש אמייל שן דק באופן טבעי, ישנן סיבות אחרות לשחיקה או שבירה של האמייל:

  • עששת
  • צחצוח אגרסיבי
  • שימוש במברשת שיניים בעלת סיבים קשים
  • צריכת מזונות ומשקאות בעלי חומציות גבוהה
  • חריקת שיניים
  • נסיגת חניכיים
  • חלק מטיפולי שיניים כמו הלבנת שיניים (אפקט זה הוא זמני)

מרכיבים במשחת שיניים לשיניים רגישות

בהתאם לגורם לרגישות השיניים שלך, צחצוח שיניים באופן קבוע עם משחת שיניים לשיניים רגישות עשוי להיות הטיפול היחידי שתצטרכו. הסוגים הטובים ביותר של משחת שיניים לשיניים רגישות מכילים מרכיבים המסייעים בחיזוק אמייל השיניים ומגנים על העצבים מאי נוחות הנגרמת לעיתים קרובות על ידי מזון חם וקר. להלן כמה מהמרכיבים שכדאי לחפש כשאתם בודקים מהי משחת השיניים הטובה ביותר עבור שיניים רגישות:

ארגינין

ארגינין היא חומצת אמינו המופיעה באופן טבעי ברוק. ארגינין בשילוב עם סידן יוצר שכבת הגנה שאוטמת וחוסמת צינוריות דנטליות פתוחות - החלק של השן שנמצא מתחת לאמייל ולצמנטום. חיץ מגן זה יכול לעמוד בחשיפה לחומצות ולספק הקלה ממושכת יותר ברגישות השיניים.

אשלגן חנקתי

מרכיב זה אינו מצוי במשחת שיניים רגילה והוא בעצם תרכובת ייחודית המצויה במשחת שיניים לשיניים רגישות. אשלגן חנקתי חוסם את המעברים ממשטח השן לעיסה הפנימית, מגן על עצבי השן ומנטרל את הרגישות שלהם ביעילות כדי להפחית אי נוחות. אבל, תצטרכו להשתמש בזה כמה פעמים לפני שתתחילו להרגיש בהבדל.

פלואוריד

פלואוריד מחזק אמייל חלש או שחוק ועוזר למנוע את התקדמות הסימנים המוקדמים של עששת. רוב סוגי משחות השיניים ללא מרשם כוללים פלואוריד, אך תוכלו להתייעץ עם רופא השיניים שלכם לקבלת משחת שיניים עם פלואוריד בחוזק גבוה שיכולה לסייע במיוחד ברגישות שיניים. מוצרים רבים דמויי ג'ל מכילים אחוז קטן של סטאנו פלואוריד. ואחרים מכילים מינון של נתרן פלואוריד, שניהם סוגים של משחת השיניים עם פלואוריד, ורופא השיניים שלכם יכול להמליץ עליהם כדי לעזור להקל על הכאב של רגישות בשיניים.

טיפול בשיניים רגישות

כאבים בזמן לגימת משקה קר יכולים להיות נחלת העבר. צחצחו שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים לשיניים רגישות, בעזרת מברשת שיניים רכה - וזכרו תמיד לעשות זאת בעדינות! השינויים הקטנים האלה בטיפול הפה שלכם יכולים להקל על הכאבים שלכם תוך מספר שבועות.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו