אישה לומדת איך להעלים ריח רע מהפה

טיפולים ביתיים לריח רע מהפה

היגיינת פה טובה וביקורים קבועים אצל רופא/ת שיניים תורמים כולם לפה בריא ולנשימה רעננה. הוספת כמה תרופות ביתיות פשוטות לשגרת ניקוי השיניים שלכם יכולה גם לעזור להילחם בריח רע מהפה ובהליטוזיס. הנה כמה תרופות קלות ליישום לריח רע מהפה.

איך להפסיק ריח רע מהפה?

 

צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי

צחצוח ושימוש בחוט דנטלי הם חלק חשוב בטיפול נכון בפה. כשזה לא נעשה באופן עקבי, חלקיקי מזון נשארים בפה, מה שגורם לריח רע מהפה. צחצחו שיניים פעמיים ביום, והשתמשו בחוט דנטלי מדי יום כדי לסייע בהפחתת פלאק, חיידקים וחלקיקי מזון הגורמים לריחות. שימוש בחוט דנטלי יכול גם לעזור לעצור מחלת חניכיים, שעלולה גם לגרום לריח רע מהפה.

נקו את הלשון שלכם

תשומת לב מיוחדת ללשון בזמן צחצוח השיניים יכולה גם לעזור עם ריח רע מהפה. תרכובות הגורמות לבאשת הפה נוצרות על הלשון ובפה שלכם כאשר חיידקים וחומצות אמינו משתלבות, וגורמות לריח לא נעים דמוי גופרית - ניקוי יעיל של הלשון שלכם עוזר לשמור על נשימה רעננה.

השתמשו במי פה

לעתים קרובות מתחשק לכם להסתתר לאחר ארוחה עם שום או בצל? השתמשו במי פה כדי לרענן במהירות את הנשימה שלכם ולעצור את הריח הנגרם על ידי מזונות מסוימים. הוסיפו מי פה אנטיבקטריאלים לשגרת ניקוי השיניים שלכם. זה עוזר להפחית פלאק ודלקות חניכיים, ונותן לפה ארומה נעימה.

שתו מים

האם אתם שותים מספיק מים? כאשר הלחות בפה מועטה מכדי להספיק לייצור רוק, עלולים להצטבר חיידקים יוצרי ריח. פה יבש יכול להיגרם מכמה דברים, כולל תופעות לוואי של תרופות, מצבים רפואיים ומחלות. זה יכול להתרחש גם בזמן שאתם ישנים או לאחר אימון אינטנסיבי. שתיית מים זו דרך קלה להפחית מצב של פה יבש וריח רע מהפה. זכרו לשתות מים לאורך כל היום, ותתחילו את הבוקר שלכם עם כוס מים טריים כדי לסייע בחיסול חיידקי לילה. שקלו לעקוב אחר כמה מים אתם שותים ביום. זוהי דרך קלה לראות אם צריכת המים שלכם משפיעה על הנשימה שלכם.

מזון

מזונות מסוימים כמו בצל חי ושום יכולים להשפיע על ריח הנשימה שלכם. צמצום או הימנעות מפריטי מזון אלה יכולים לסייע בשיפור ריח הפה.

השלבים המהירים והקלים האלה יכולים לעזור להילחם בריח רע מהפה, אז זכרו לצחצח שיניים פעמיים ביום, להשתמש בחוט דנטלי, לנקות את הלשון ולהוסיף מי פה אנטיבקטריאלים לשגרת היגיינת הפה שלכם לנשימה רעננה במיוחד. שתו יותר מים; זה טוב גם לכל הגוף שלכם, ונסו להימנע ממזונות שגורמים לריח רע מהפה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו