אישה שותה תה וחושבת איך להעביר ריח רע מהפה

איך להיפטר מריח שום מהפה

השום הינו מצרך יסוד קולינרי לאורך אלפי שנים. רבות מהמנות המוכרות ביותר בעולם מכילות שום. בעוד ששום הינו חלק מכריע מהארוחה הבאה שלכם, לאחריה אתם עלולים להרגיש מודעים לעצמכם בגלל ההשפעה על ריח הפה שלכם. למרבה המזל, ישנם דברים רבים שתוכלו לעשות בכדי להשתלט על ריח הפה שלכם במהירות. כך תוכלו להיפטר מריח השום שנדבק לאחר אחת מהארוחות האהובות עליכם.

1. צחצחו שיניים

צחצוח שיניים עם משחת שיניים מסיר חלקיקי מזון בעלי ריח מהשיניים שלכם, שיסייע לגרום להבל הפה שלכם להריח טוב יותר. אל תשכחו לצחצח את הלשון מפני שריחות שום יכולים להיות גם עליה.

אם אתם בדרך, אתם עדיין יכולים לצחצח שיניים, ככל שתתכננו מראש. תתרגלו להביא איתכם מברשת שיניים נוספת ומשחת שיניים - או אחסנו אותם במגירת שולחן העבודה שלכם במשרד - כך שתוכלו להשתמש בהם בשעת הצורך בקלות לריענון ריח הפה.

2. השתמשו במי פה

לאחר אכילת מאכלים המכילים שום, ריח השום ידוע בהתעכבותו בנשימה שלכם. כמו שטיפת מי פה בטעם מנטה, ריח חזק יכול לסייע לכסות את הריח הזה עד שהוא חולף מעצמו.

לאחר אכילת ארוחה המכילה שום, שטפו עם מי פה להסוואה מיידית של הריח. אם אתם מאוהבי השום, תרצו לשאת איתכם בקבוק בגודל מתאים לנסיעות בתיק על מנת לוודא שהוא תמיד יהיה שם כשתצטרכו אותו.

3. לעסו מסטיק

אם אין לכם זמן רב, לעסו חתיכת מסטיק לרענון ריח הפה במהירות. המסטיק ישאיר ריח רענן שיסווה באופן זמני את ניחוח השום. בנוסף, לעיסת מסטיק מסייעת בהמרצת זרימת הרוק שלכם. עודף של רוק יכול לשטוף את חלקיקי השום שנותרו בפה שלכם.

בעוד שכל מסטיק יכול לסייע בהסוואת ריח השום, עדיף לבחור במסטיק ללא סוכר. וזה מפני שמסטיקים המכילים סוכר יכולים לתרום לעששת, כפי שמוסבר על ידי ארגון השיניים האמריקאי American Dental Association.

4. שתו תה ירוק

תה ירוק יכול להיות הפוגה נהדרת לאחר ארוחה. לא רק שתה ירוק מסייע לעיכול בריא, אלא הוא הוכח גם כיעיל בהפחתת חומרים הגורמים לריחות בפה שלכם.

5. אכלו פטרוזיליה

פטרוזילה היא אחת התרופות הביתיות הפופולאריות יותר לריח רע מהפה. כיום, השימוש בפטרוזילה, הנפוץ ביותר לקישוט צלחות במסעדות האהובות עליכם, יכול לסייע עם ריחות הפה לאחר ארוחות.

בעוד הדיעות על יכולות הלחימה בריחות של הפטרוזיליה ממשיכות לטעון על יעילות, מחקרים הראו שלפטרוזיליה יש השפעה מועטה ביותר על היפטרות ריח השום מהפה. במקום זה, הריח החזק של הפטרוזיליה מכסה על ריח רע מהפה - ומעניק לכם שקט נפשי לאחר הארוחה.

6. שתו חלב

באופן מפתיע, תוכלו לשלוט על ריח השום מהפה שלכם באמצעות שתיית חלב. מחקר שפורסם ב Journal of Food Science מדווח שחלב מפחית באופן משמעותי את ריכוזי התרכובות הריחניות של השום.

לדעת את הדרכים הטובות ביותר להיפטרות מריח שום בפה יכול לתת לכם את הביטחון להתפנק בארוחה מלאת בשום הבאה שלכם. רק הקפידו לזכור את הטיפים האלו והיו מוכנים לפעם הבאה שבה תהיו מודעים לריח השום מהפה שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו