זוג צעיר מטייל
Badge field

טיפים להקלה בכאב עקב חורים בשיניים

Published date field

 

בין אם מדובר בכאב עמום או בתחושת דקירה חדה, כאבים הם תופעת לוואי של חורים בשיניים, ולעיתים לא ניתן להגיע מיד לרופא השיניים שלכם. בזמן ההמתנה לטיפול אצל רופא השיניים, תרופות ביתיות ותרופות ללא מרשם יכולות לספק הקלה זמנית למצב של כאבים עקב חורים בשיניים.

מדוע חורים בשיניים כואבים?

חורים בשיניים חושפים את השכבות הרגישות של הדנטין ותאי עצב של השן, דבר המוביל למחושים או כאבים הבאים והולכים. על פי איגוד רופאי השיניים האמריקאי, כאבים עקב חורים בשיניים מופיעים לרוב כאשר אתם אוכלים אוכל קר או מתוק. סימנים נוספים לכך שיש לכם חורים בשיניים הם היתפסות של מזון בשיניים או אזור בשן המרגיש מחוספס במגע עם הלשון. יתכן שתוכלו לראות בפועל את העששת בשן שלכם.

תרופות ביתיות

תרופות טבעיות ביתיות להקלה על כאבים עקב חורים בשיניים כוללות מים חמים, מלח ושמן ציפורן. מרפאת מאיו (Mayo Clinic) ממליצה למי שסובל מחורים בשיניים לצחצח שיניים במים פושרים לניקוי כל חלקי הפה, כולל האזור הכואב. תוכלו גם לנסות שטיפה במי מלח פושרים על ידי ביצוע השלבים הבאים:

  • הוסיפו שתי כפיות מלח לכוס מים פושרים.
  • ערבבו את המלח עד להמסה.
  • שטפו את הפה היטב במי המלח וירקו אותם החוצה.
  • שטיפה במי מלח מנקה את שיירי המזון מהחור ומרגיעה את הדלקת. אל תשטפו במים חמים או קרים. טמפרטורות קיצוניות עלולות להחמיר את הכאב.
  • שמן ציפורן מהווה הקלה זמנית יעילה נוספת לכאבים עקב חורים בשיניים. בצעו את הצעדים הבאים:
  • הוסיפו שתיים או שלוש טיפות שמן ציפורן לספוגית כותנה, כדור כותנה או פיסת גזה נקייה.
  • שימו את הספוגית, הכדור או הגזה בחור והשאירו אותו שם עד שהכאב יחלש.
  • אם שמן הציפורן מרגיש לכם חזק מדי, השתמשו בשמן זית כדי לדלל אותו.

טיפולים ללא מרשם

משחות שיניים לשיניים רגישות ומשככי כאבים מסייעים להרגיע את הכאבים. צחצחו בעדינות עם משחת שיניים לשיניים רגישות על מנת לא לגרות את העצב החשוף בחור השן. השתמשו במברשת שיניים בעלת זיפים רכים כדי להפחית את הגירוי של הדנטין ועצב השן. איבופרופן ואצטמינופן הם שני משככי כאבים ללא מרשם אשר מקלים על כאבים עקב חורים בשיניים, אך עליכם לבדוק עם הרופא המטפל אם אין לכם הגבלות כלשהן לשימוש בהם.

אנדורפינים טבעיים

פעילות גופנית משחררת אנדורפינים, שהם חומרים טבעיים המשככים כאבים. אם אתם רגילים לפעילות גופנית, אימון או ריצה עשויים להקל על כאב השיניים. אם פעילות גופנית אינטנסיבית אינה כוס התה שלכם, צאו לטיול מהיר.

כאבי שיניים עקב חורים יכולים להכות בכל עת, לילה או יום, יום חול או סוף שבוע. על ידי טיפול ביתי בכאב, תוכלו לחיות מעט יותר בנוח עד שתיפתח מרפאת השיניים. למרבה המזל, ברגע שתוכלו לבקר אצל רופא השיניים, סתימה או טיפול שיניים אחר יספקו הקלה קבועה.

 

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו