חיוך על פני נשים
Badge field

חניכיים מדממות וסימנים מקדימים אחרים

Published date field Last Updated:

האם החניכיים שלכם מדממות כשאתם מצחצחים שיניים ומשתמשים בחוט דנטלי? הידעתם שחניכיים מדממות עשויות להיות סימן לדלקת חניכיים (גינגיביטיס), השלב הראשון של מחלת חניכיים? דימום, כמו גם אדמומיות ונפיחות הם תסמינים קלאסיים. אם לא מטפלים בה, דלקת חניכיים יכולה להחמיר ולהדרדר למחלת חניכיים. לשים לב לסימני האזהרה הללו ולטפל ללא דיחוי.

זיהוי הסימנים

אם רובד החיידקים לא יוסר באופן קבוע, הוא יצטבר על השיניים שלכם ועלול לגרות את החניכיים ולהוביל לתסמינים של דלקת חניכיים. שימו לב לחניכיים שמדממות במהלך צחצוח השיניים, כמו גם לחניכיים מודלקות ורגישות. ריח רע מהפה, במיוחד אם אתם חווים את זה באופן קבוע, עשוי להיות סממן נוסף. שיניים שנראות מוארכות עקב נסיגת קו חניכיים הן עוד סימן שכיח לדלקת חניכיים ולשלבים מתקדמים יותר של מחלת חניכיים. היועצו עם רופא השיניים לגבי בריאות החניכיים שלכם באופן תדיר ובמיוחד אם אתם מבחינים באחד מהסימנים הללו.

על פי איגוד רופאי השיניים האמריקאי, ישנם גורמים אפשריים נוספים לדימום בחניכיים, כמו צחצוח שיניים נמרץ . מעבר למברשת שיניים עם סיבים רכים עשוי לעזור. חלק מהנשים חוות תסמיני דלקת חניכיים במהלך ההריון, מה שהופך הרגלי שיניים מצוינים לחשובים עוד יותר עבור נשים בהריון.

מה לעשות לשמירה על חניכיים בריאות

אם אתם מבחינים בדימום , היועצו עם רופא שיניים שלכם. השלבים המוקדמים של מחלות חניכיים ניתנים לטיפול. התחילו עם הרגלים טובים של צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי. קבעו ביקורות קבועות עם השיננית שלכם להסרה של רובד חיידקים או אבנית מהשיניים שלכם. כמו כן, צרכו תזונה מזינה כדי לתמוך ברקמות העצם וברקמת החניכיים שלכם. כל אלו חשובים בשמירה על בריאות הפה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו