פעוט שמח מחזיק משחת שיניים ומברשת שיניים מחייך.
Badge field

הנחיות רפואת ילדים לשימוש במשחת שיניים בילדים צעירים

כשאנחנו חושבים לשמור על הילדים שלנו בריאים, תזונה מלאה בפירות וירקות, שמירה על פעילות וביקורים קבועים אצל הרופא עולים לנו בדרך כלל בראש. אבל טיפול שיניים לילדים הוא גם חלק חיוני בהתפתחות הילד שלכם. עם כל המקורות המקוונים שעומדים לרשותם של ההורים, חשוב שתמצאו מידע מדויק ונוח כאחד. ולמרות שכל ילד הוא ייחודי, יש כמה הנחיות מועילות לעקוב אחר כל שלב בהתפתחות השיניים של ילדכם. שאלה אחת נפוצה שיש להורים לעתים קרובות: מתי הילד יכול להשתמש במשחת שיניים רגילה?

צחצוח שיניים יומי: .6.1.1 לאחר בקיעת השן הראשונה יש להתחיל בניקוי וצחצוח השיניים )הסרת רובד החיידקים(. ניתן להתחיל בניקוי באמצעות גזה רכה ולבצע מעבר בהקדם למברשת בעלת ראש קטן וסיבים רכים המותאמת לפעוטות. .6.1.2 מומלץ לצחצח שיניים פעמיים ביום: בבוקר ובערב )לפני השינה(. .6.1.3 לפעוטות )מבקיעת השן הראשונה עד גיל 6( מומלץ להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד בריכוז של 1000 חל"מ יון פלואוריד , לפי הדגשים הבאים אודות כמות המשחה: 5 .6.1.3.1 מבקיעת השן הראשונה עד גיל שנתיים- מומלץ להשתמש בכמות משחה מזערית בגודל "גרגר אורז" )תמונת המחשה מטה(. .6.1.3.2 מגיל שנתיים עד גיל שש- יש להגדיל את כמות המשחה לגודל "אפונה" )תמונת המחשה מטה(. מומלץ לצחצח את השיניים במשך כשתי דקות. יש לעודד את הילד לירוק את שאריות המשחה מפיו. .6.1.3.3 מגיל 6 ומעלה, יש להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד בריכוז של -1400 1500 חל"מ. כמות המשחה יכולה להיות גדולה יותר מגודל "אפונה" 6 . יש לירוק את שאריות המשחה לאחר הצחצוח. .6.1.4 מומלץ שילדים עד גיל 8 לפחות יצחצחו שיניים בסיוע ובהשגחת מבוגר, תוך הימנעות מבליעת משחה. .6.1.5 יש לירוק את שאריות המשחה ללא שטיפת הפה עם מים, כך שהשפעת הפלואוריד על השיניים תהיה גבוהה יותר. עם המלצות עדכניות כאלה, יכול להיות שהמידע שאתם מוצאים באינטרנט אינו מעודכן. אנו ממליצים להשתמש בנקודות הבאות כדי לעזור לכם להחליט מתי ילדכם יכול להתחיל להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד. בואו נעבור על המידע העדכני ביותר בנושא ילדים ומשחת שיניים.

מה פלואוריד עושה?

בדיוק כמו מבוגרים, ילדים רגישים לעששת. הידעתם שלפי ה-ADA, ל-25% מהילדים יש חורים בשיניים לפני שהם נכנסים לגן? זה לא מפתיע שאתם רוצים לעזור לילד שלכם בשגרת טיפול הפה שלו בהקדם האפשרי. ברגע שהשיניים של הילד שלכם יוצאות, מתחיל בדרך כלל בסביבות גיל שישה חודשים, עליכם להיות עקביים לגבי צחצוח עם משחת שיניים.

פלואוריד היא מינרל שנוצר באופן טבעי שלרוב נמצא במי השתיה שבברזים. עכשיו זה גם תוסף בהרבה סוגים של משחת שיניים. הוא מחזק את השכבה החיצונית הקשה המגנה על השיניים, המכונה אמייל. פלוריד הוא חומר חיוני לשיניו של ילדכם כדי להישאר בריאות וחזקות. אך מכיוון שלא כל מי הברז ובקבוקי המים מכילים פלואוריד, ילדכם חייב להשתמש במשחת שיניים המכילה אותו.

שימוש במנות מבוססות גיל

ההנחיה החדשה של ה-ADA לילדים מתחת לגיל שלוש היא לצחצח שיניים באמצעות "מריחה" של משחת שיניים המכילה פלואוריד, שאינה גדולה מגודלו של גרגר אורז. כדאי לצחצח שיניים פעמיים ביום, פעם בבוקר ופעם בלילה. כאשר ילדכם יגיע לגיל שלוש, ה-ADA ממליץ להמשיך לצחצח את השיניים שלו פעמיים ביום, אך כעת עם מנה מעט גדולה יותר של משחת שיניים עם פלואוריד, בגודל אפונה.

פיקוח וחותם קבלה

כהורה, חיוני להשגיח ולהנחות את הילד שלכם בזמן שהוא מצחצח שיניים כדי שירגיש שהוא יודע ובטוח שהוא עושה זאת נכון. כדאי לצחצח עבורם את השיניים של עד גיל שש או שבע בערך, מכיוון שעד לגילאים אלו לא תהיה להם מספיק קורדינציה. ברגע שהוא יכול לאחוז מברשת שיניים בעצמו, תוכלו להשגיח עליהם עם חיזוק חיובי. בין אם אתם רק מתחילים לצחצח את השיניים לילד שלכם או שאתם בשלב של מעקב אחר ההרגלים שלו, וודאו שהוא ישתמש במוצרים הנכונים ובמשחת שיניים לילדים. חפשו מוצר שיש עליו את חותמת הקבלה של ADA - ADA Seal of Acceptance®. זה מקור מצוין לביטחון להורים ולמטפלים!

גודל מברשת השיניים

מעבר למציאת משחת השיניים המתאימה, גם גודל מברשת השיניים של הילד קובע. על ידי התאמת מברשת שיניים בגודל המתאים לפה של הילד, כמו גם מברשת צבעונית, או מנגנת מוזיקה, או אפילו מוארת, תעזורו לילדכם לחוות את הצחצוח כפעילות נוחה ומהנה! זה גם מועיל לבדוק מול רופא השיניים או השיננית של ילדכם בעת בחירת המוצרים הללו מכיוון שהם אנשי מקצוע שמכירים היטב את ילדכם.

בחירה נכונה של רפואת שיניים לילדים מסתכמת במידע הנכון. כעת שאתם חמושים בהמלצות החדשות של ה-ADA, אתם יכולים להרגיש בנוח לדעת שאתם נותנים לילדכם את משחת השיניים לילדים הטובה ביותר המתאימה לגילו. תרגישו תמיד בנוח להציף כל דאגה שיש לכם לגבי מוצרים לשיניים עם רופא השיניים והשיננית שלכם. זה יתן לכם ביטחון להרגיש מוסמכים לקבל את ההחלטות הטובות ביותר לבריאות הפה של ילדכם ולהשגיח עליהם בביטחון!

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו