נערה צעירה מחייכת.

האם העלות של הלבנת שיניים מקצועית שווה את זה?

אתם מצחצחים שיניים פעמיים ביום, משתמשים בחוט דנטלי או מנקים בין השיניים באופן קבוע ויסודי, אבל החיוך שלכם עדיין לא בהיר כמו שהייתם רוצים? שגרת היגיינת פה טובה היא התחלה מצוינת למניעת התכהות השיניים, אבל יש עוד מידע על הגנת השיניים שלכם. מה גורם להצהבה או להכתמה? גורמים כמו הזדקנות, תרופות, קפה, תה ואפילו כמה מהמאכלים האהובים עליכם יכולים כולם לתרום לכך.

ישנם סוגים שונים של טיפולים להלבנת שיניים שרופא השיניים שלכם עשוי להמליץ עליהם.

סוגי הליכי הלבנת שיניים מקצועיים

  • הלבנה במרפאה- טיפול במרפאה שבו ג'ל ההלבנה יימרח על השיניים שלכם; הג'ל מיושם בזהירות מיוחדת על ידי רופא השיניים שלכם בגלל תכונות ההלבנה החזקות.
  • שימוש ביתי עם מגש מותאם אישית - זה דומה להלבנה במרפאה, אבל אתם יכולים לעשות זאת בנוחות בבית באמצעות ג'ל הלבנה עדין יותר.

מה מייחד הלבנת שיניים מקצועית?

אתם יכולים להחזיר את הברק לשיניים עם ג'לים עם מרשם, מוצרים ללא מרשם וטיפולי הלבנה מקצועיים. על פי איגוד השיניים האמריקאי (ADA), כל שיטות ההלבנה הללו מכילות מגוון תרכובות מי חמצן. אבל מה שגורם להלבנת שיניים מקצועית לעלות קצת יותר הוא ההבדל במרכיבים הפעילים המצויים בחומר ההלבנה.

להליכי הלבנת שיניים מקצועיים יש:

  • השגחה דנטלית – לפני הליך ההלבנה, רופא השיניים שלכם יבצע בדיקת שיניים על מנת לוודא שהחניכיים והשיניים שלכם בריאים לטיפול ויקבע אם יש כתרים או ציפויים שלא יולבנו.
  • סוכני הלבנה חזקים יותר - הליכי הלבנה מקצועיים במרפאה מנוטרים בקפידה ומכילים ריכוז גבוה יותר של ג'ל הלבנה. עבור חלק מהמטופלים הדבר עלול לגרום לרגישות זמנית, ורופא השיניים עשוי למרוח ג'ל על רקמת החניכיים, כך שהרקמות הרכות של הפה אינן מגורות על ידי הג'ל המלבין.
  • תוצאות מהירות יותר - מכיוון שהריכוז של ג'ל ההלבנה המיושם באופן מקצועי חזק יותר ממה שהייתם מקבלים במוצר הלבנה ביתית, התוצאות נראות לעין מיד ולא לאחר מספר שבועות.

חשוב לדעת ששינוי צבע השיניים עלול להיגרם ממחלה או מצב ספציפי המצריך טיפול שיניים. לכן, בקרו אצל רופא השיניים שלכם להתייעצות לפני שתבחרו שיטה שתאיר את החיוך שלכם.

למי מיועדת הלבנת שיניים מקצועית?

החדשות הטובות הן שהלבנת שיניים מקצועית מתאימה לרוב האנשים עם שיניים קבועות ובריאות פה טובה. אם אינכם חווים רגישות בחניכיים או נסיגת חניכיים, כנראה תהיו פחות רגישים לכימיקלים בהליכי הלבנה. בנוסף, הלבנת שיניים עובדת היטב אצל אנשים עם כתמים עקשניים וצהבהבים, אבל לא תמיד מלבינה כתמים חומים ואפרפרים. טיפולי הלבנה הם אופציה מצוינת עבור אנשים שלא עשו טיפול קודם בשיניים הקדמיות שלהם; לא ניתן להלבין סתימות, כתרים וציפויים בצבע שיניים כמו את שאר השיניים. אתם תמיד יכולים להתייעץ עם רופא השיניים שלכם כדי לברר אם אתם מועמדים מתאימים וכן לבדוק אפשרויות נוספות להלבנת שיניים העומדות לרשותכם.

אפשרויות חלופיות

אם אינכם יכולים לקבל טיפול הלבנה מקצועי, אל תדאגו, יש הרבה טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לעזור לכם לשפר את החיוך שלכם:

  • ניקוי מקצועי – ניקוי שיניים קבוע מסייע בהפחתת כתמים על השיניים ואף עשוי להסיר אותם.
  • ציפויי פורניר או בונדינג - זוהי אפשרות מצוינת אם עברתם עבודת שיקום לשיניים הקדמיות. פורנירים או בונדינג יכולים לעזור לכם לקבל את החיוך המסנוור שאתם רוצים.
  • מוצרי הלבנה ללא מרשם - משחת שיניים להלבנה, ערכות וג'לים להלבנה הם אפשרויות שיכולות לעזור עם שינוי צבע קל במחיר נוח.

האם שווה לכם לעשות הלבנת שיניים מקצועית?

לאחר ביקור אצל רופא השיניים שלכם וקבלת האישור להלבנת שיניים, אתם יכולים להתחיל לבחור שיטה להארת החיוך שלכם - הכל תלוי בתקציב שלכם ובהעדפות שלכם. אם אתם מחפשים לתוצאות מהירות יותר, הלבנה מקצועית במרפאת השיניים היא אפשרות מצוינת. עם זאת, במקרה של שיניים רגישות יותר, רופא השיניים שלכם עשוי להמליץ ​​על מגש הלבנה מותאם אישית לשימוש ביתי נוח. בנוסף, יש המון מוצרים להלבנה שיניים נוחים לשימוש במחירים זולים יותר וללא מרשם שיכולים לעזור לכם להגיע לחיוך הבוהק שמגיע לכם!

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו