בחירת מוצרים דנטליים

הסבר

מברשות שיניים

כיוון שקיימות מברשות שיניים במגוון צורות, גדלים ועיצובים, בחירת מברשת השיניים המתאימה עשויה להיות קשה ומבלבלת.

כשאתם בוחרים מברשת שיניים עליכם לשים לב לתכונות הבאות:

'בקרב רוב המומחים לרפואת שיניים שוררת הסכמה שמברשת שיניים בעלת זיפים רכים היא הטובה ביותר להסרת פלאק ושרידי מזון מהשיניים. כמו כן עדיף להשתמש במברשת שיניים בעלת ראש קטן וזיפים קטנים שכן מברשת כזו יכולה להגיע ביתר קלות לכל אזורי הפה, לרבות השיניים האחוריות שקשה להגיע אליהן.

'בחרו את הצורה והמידה הנוחות לכם ביותר. מברשת השיניים הטובה ביותר מתאימה לפה ומאפשרת להגיע לכל השיניים בקלות.

'מברשת שיניים חשמלית היא חלופה טובה עבור אנשים רבים. מברשת שיניים כזו מנקה טוב יותר את השיניים, בעיקר עבור אלה שמתקשים בצחצוח או בעלי מגבלה של תנועות הידיים.

'עליכם להחליף את מברשת השיניים שלכם כאשר מתחילים להיראות בה סימני בלאי או מדי שלושה חודשים - הראשון מביניהם.

יש חשיבות רבה לסוג מברשת השיניים בה משתמש ילדכם. סוג שאינו מתאים עלול להזיק לחניכיים. כדאי שכל הילדים ישתמשו במברשת שיניים רכה בעלת זיפים רכים מניילון. לפעוטות יש לבחור מברשת שיניים קטנה מאוד. בגיל קצת יותר מבוגר, יש לבחור מברשת המתאימה לגודל הפה ושניתן בעזרתה לצחצח שן או שתיים. יש לבחור מברשת שיניים המגיעה לכל השיניים בפה.

'מברשות שיניים חשמליות מהנות ועשויות לסלק יותר פלאק מאשר מברשות שיניים רגילות. זה לא אומר שצריך לרוץ ולקנות אחת כזו. גם מברשות רגילות יעילות. עם זאת, המברשות החשמליות מקלות את הצחצוח.

משחות שיניים

אלא אם רופא השיניים המליץ אחרת, חשוב להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד המחזק את האמייל החיצוני של השן.

עם זאת, במקרים מסויימים, אולי תצטרכו לבחור משחת שיניים שונה. חשוב להתייעץ עם רופא השיניים או עם הרופא שלכם לפני החלפת המשחה.

בחירת שטיפת פה או מי פה

שטיפת פה ומי פה המכילים פלואוריד הם שני מוצרים שונים. שטיפות פה אנטיבקטריאליות יעילות יותר בבקרת פלאק לעומת שטיפות פלואוריד והן גם מרעננות את הנשימה.

חוט דנטלי

ניקוי בחוט דנטלי הוא קריטי לחניכיים בריאות. קיימים חוטים בצורות, גדלים וטעמים שונים. אם אתם מתקשים להשתמש בחוט דנטלי כאשר הוא מלופף סביב האצבעות, תוכלו לרכשו מחזיק חוט דנטלי. קיימים מחזיקי חוט דנטלי צבעוניים שימצאו חן בעיני הילדים.

יש לשים את החוט סביב האצבע והאמה, ליצור צורת C סביב כל שן ולבצע תנועות קדימה ואחורה ומלמעלה למטה על מנת להסיר את הפלאק בין השיניים ומתחת לקו החניכיים. נסו להעביר את החוט בעדינות מתחת לקו החניכיים.

ילדים צריכים לנקות את השיניים בחוט דנטלי פעם בסיוע ההורים. אנשים רבים נוהגים לנקות את השיניים בחוט דנטלי לפני השינה. אבל אתם יכולים לבחור זמן אחר המתאים לכם.

מבולבלים ממגוון האפשרויות?

בחרו במשחת השיניים המתאימה לצרכים שלכם. קיימות משחות מלבינות, כאלה המיועדות לשיניים רגישות או להגנה על החניכיים. בדקו את המגוון שלנו.