סקירה כללית

ניתן להשיג חיוך לבן ובוהק בקלות רבה, על ידי הלבנת השיניים אצל רופא השיניים או על ידי רכישת אחד ממגוון מוצרי ההלבנה לשימוש ביתי. אינכם מוכרחים לשנות את ההרגלים שלכם כדי להלבין את השיניים. שימוש במשחת שיניים מלבינה במקום משחת השיניים הרגילה שלכם הוא דרך מצוינת להתחיל להלבין את החיוך שלכם. מי פה מלבינים, עטי הלבנה, רצועות או סדי הלבנה, כל אחד מהם יכול להיות תוספת טובה למוצרים שבהם אתם משתמשים לשמירה על היגיינת הפה. אם אתם בדרך כלל לועסים מסטיק אחרי ארוחות, קיימים כמה יצרני מסטיקים הטוענים כי הם מלבינים שיניים.

מאכלים ומשקאות מסוימים עלולים לגרום לשיניים לשנות את צבען. מאכלים אלו כוללים קפה, תה, יין ומשקאות אנרגיה. עישון עלול גם הוא להכתים את השיניים.

תועלת

השיניים שלנו אינן לגמרי לבנות מטבען, אך רוב האנשים סבורים שהחיוך שלהם יהיה יפה יותר תודות לשיניים בהירות ולבנות יותר. עם הזמן מופיעים על השיניים שלנו כתמים חיצוניים כתוצאה מאכילה ומשתייה של משקאות ומאכלים מסוימים. הן גם מצהיבות עם השנים, כתוצאה מהיווצרות פיגמנטציה בתוך השיניים. יש מגוון דרכים להסיר בצורה בטוחה כתמים חיצוניים והצהבה של השיניים ולהקנות חיוך זוהר יותר עם שיניים לבנות.

טיפול

שמירה על היגיינת פה תקינה חיונית עבור כל אחד המעוניין בשיניים לבנות. צחצוח שיניים, ניקוי בחוט דנטלי ושימוש בשטיפת פה הינם דרכים מצוינות לטפל בשיניים ולמנוע הופעת כתמים.
ניקוי שיניים בחוט דנטלי לפחות פעמיים ביום יכול לסייע בהסרת פלאק המצטבר על השיניים.

אחרי צריכת מזונות ומשקאות חומצתיים, חשוב לחכות לפחות 30 דקות לפני שמצחצחים את השיניים. חומצות מחלישות את האמייל וצחצוח שיניים במצב שבו האמייל של השן מוחלש, עלול להזיק לשיניים.

איגוד רופאי השיניים האמריקאי טוען גם שמאכלים מסוימים כמו תפוחים, אגסים, סלרי, גזר, כרוב ומלפפונים יכולים לשמור על שיניים נקיות יותר ולמנוע הצטברות חיידקים. הוספת מזונות אלו לתפריט יכולה לשמור על שיניים לבנות.

שימוש בקשית בעת שתיית משקאות מכתימים יכולה למנוע היווצרות כתמים על השיניים. הדבר נכון בעיקר למשקאות כגון קפה, תה, יין ומשקאות אנרגיה.

הליך

קיימות דרכים רבות להלבין את השיניים; להלן כמה מהדרכים המקובלות להלבנת שיניים:

הלבנת שיניים ביתית
כדי לשמור על שיניים לבנות, לא מספיק לעבור הלבנת שיניים פעם אחת ולצפות שהן ישארו לבנות. אם רופא השיניים ממליץ לכם להשתמש בערכת הלבנת שיניים ביתית, הוא ינחה אתכם כיצד להשתמש בערכה בהתאם להוראות היצרן. גורמים מסוימים באורח חיים, לדוגמה עישון ושתייה מוגזמת של משקאות הגורמים להיווצרות כתמים, יצריכו תיקוני הלבנה תכופים יותר. שוחחו עם רופא השיניים כדי לקבל מידע נוסף על השיטה להלבנת שיניים ביתית שתתאים לכם בצורה הטובה ביותר.

אם אתם מעוניינים בשיטה זולה יותר, נסו להשתמש במוצרים הנמכרים ללא מרשם רופא, כגון משחות שיניים מלבינות, רצועות הלבנה או עטי הלבנה. מוצרים אלו נמכרים ברשתות השיווק וברשתות הפארם.

הלבנת שיניים מקצועית
הלבנת שיניים באמצעות לייזר היא דרך יעילה להסיר כתמים במהירות. למעשה, האיגוד האמריקאי לרפואת שיניים קוסמטית טוען שהלבנת שיניים באמצעות לייזר יכולה להלבין את שיני המטופל ב-10 גוונים בתוך שעה. הטיפול מתבצע במרפאת השיניים, כך שיש להיוועץ ברופא השיניים אם אתם מעוניינים בטיפול כזה.

הלבנת שיניים באמצעות לייזר
הלבנת שיניים באמצעות לייזר היא דרך יעילה להסיר כתמים במהירות. למעשה, האיגוד האמריקאי לרפואת שיניים קוסמטית טוען שהלבנת שיניים באמצעות לייזר יכולה להלבין את שיני המטופל ב-10 גוונים בתוך שעה. הטיפול מתבצע במרפאת השיניים, כך שיש להיוועץ ברופא השיניים אם אתם מעוניינים בטיפול כזה.

כתמים, כתמים הסתלקו!

הסירו כתמים מהשיניים כדי ליצור חיוך לבן יותר! נסו את אחד ממוצרי הלבנת השיניים שלנו למראה שיניים לבנות יותר.